301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Haziran 2014 - Çarşamba 22:42 Bu haber 2673 kez okundu
 
“Birinin dümene geçmesi gerekiyor”
Suların bir türlü durulmadığı CHP Çivril İlçe teşkilatında, başkanlık için adaylığını açıklayan Levent Karakaya CHP’nin yeniden başarılı olabilmesi için bir an önce toparlanması ve parti içi çekişmelerin bitmesi gerektiğini belirterek “Çivril’de CHP’nin dümenine birinin geçmesi gerekiyor” dedi.
Siyaset Haberi
“Birinin dümene geçmesi gerekiyor”

Adaylığı ve CHP hakkında www.yesilcivrilgazetesi.com haber sitesinin sorularını cevaplayan Karakaya ilçe başkanlığı yaptığı 2004 – 2006 sonrasında girilen yerel seçimlerden başarı ile çıktıklarını belirterek “başkanlık yaptığım ilk dönemde parti içi dayanışma ve birliği nasıl sağlayıp 2009 seçimlerinde  başarılı olduysak şimdi de birlik olup önce 2015 genel seçimlerinde daha sonra 2019 yerel seçimlerinde başarılı olacağız” dedi.

 

İlçe başkanlığı için kimseden icazet almadığını ve buna da gerek olmadığını belirten Karakaya “ben ilk ilçe başkanı olduğumda da bu gibi yaftalar yapıştırdılar. Sürekli olarak ya Adnan Keskin’in adamı ya da Hakkı Aslan’ın adamı diye etiketlediler. Benim kimsenin adamı olmaya ihtiyacım yok. Ben CHP’nin ilkeleri ile yola çıktım. Kimsenin icazetine ihtiyacım yok” dedi. Yerel seçimlerden sonra parti içi kavganın çok sert yaşandığını da belirten Karakaya “seçimlerin kaybedilmesinden sonra çok sert kavgalar yaşadık. İçimizde ki kavga da maalesef kılıçlar çok sert çekildi” dedi.

 

CHP’nin başarısı için çalışan bir ekip

Kavgaların ve suçlamaların kimseye bir fayda sağlamadığını ve halkı partiden daha da uzaklaştırdığına dikkat çeken Levent Karakaya “kavgalar bizim enerjimizi boşa harcamamıza neden oluyor. İçimizdeki kavga halka ulaşmamızdaki en büyük engel. Bir an önce bu kavgalara son vermeli ve bir an önce partiye çeki düzen vermeliyiz” dedi. ilçe başkanlığı için yeni ve genç bir ekiple yola çıktıklarını belirten Karakaya “partide ciddi anlamda bir yenilenme ve gençleşmeye ihtiyacımız var. Oluşturacağımız yönetim kimseyi ötekileştirmeyen, kimseyi kırmayan ve sadece CHP’nin başarısı için emek harcayan bir ekip olacak” dedi.

 

“Benimde, Ömer Köseoğlu’nun da amacı aynı”

Başkanlık yaptığı 2004 – 2006 yıllarında da partide ikilik olduğunun altını çizen Levent Karakaya “başkanlık yaptığım  ilk dönem partimiz yine aynı durumdaydı. Parti içi gruplaşmalar ve kavgalar had safhadaydı. Biz yönetim olarak bu ikiliği ortadan kaldırdık. Bazı şeyleri aştık kardeşçe çalıştık ve 2009 da belediye başkanlığını kazandık. Bugünde amacım bu. Parti içi çekişm ve kavgayı sona erdirmek. Ömer Köseoğlu’nun da

amacı bu. Küskünlüğü bitirip başarıyı yakalamak. Aynı yolda yürüyoruz ama araçlarımız farklı” dedi.

 

“Delege görev verirse başkan oluruz vermezse başkan arkadaşa elimizden gelen desteği sağlarız”

Kongre ile ilgili henüz net bir tarih açıklanmadığını belirten Levent Karakaya “ilçe kongresi ne zaman yapılacak net bir tarih yok. Biz ekip olarak hazırız delegemiz görev verirse bu vazifeyi layıkıyla yapmak için elimizden geleni yapacağız. Ama bizi başkan olarak görmek istemezlerse de başkan seçilen arkadaşa her konuda yardımcı olup partimizin başarısı için çalışmaya devam ederiz” dedi.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: Suların, bir, türlü, durulmadığı, CHP, Çivril, İlçe, teşkilatında, başkanlık,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html