Haber Detayı
30 Ağustos 2020 - Pazar 20:25 Bu haber 1005 kez okundu
 
25 YIL ÖNCE BAŞLAYAN AŞK KESİNTİYE UĞRAMADI
30 Ağustos Zafer Haftası ve Çivril’in düşman işgalinden kurutuluş yıl dönümü dolayısıyla her yıl yapılan Akdağ Zirve yürüyüşü dernek üyeleri ve doğa sevenlerin katılımı ile gerçekleşti.
Yaşam Haberi
25 YIL ÖNCE BAŞLAYAN AŞK KESİNTİYE UĞRAMADI

Çivril Belediye başkanı Hakkı Aslan önderliğinde 25 yıl önce 1996 yılında başlatılan Akdağ Zafer yürüyüşü AKİDAK önderliğinde yapıldı. Çok sayıda doğasever ile dernek üyesinin katıldığı yürüyüş yaklaşık 10 saat sürdü. Beydilli Mahallesi Değirmenci yol güzergâhını izleyerek zirveye çıkan yürüyüşçüler 2447 metrede bulunan Atatürk anıtına ulaşmadan önce güzergah üzerinde bulunan kar kuyularında mola verip karlı pekmez ile enerji depoladı.

 

AKİDAK önderliğinde her yıl  yapılan zirve tırmanışlarının 30 Ağustos Zafer Haftası ve Çivril’in düşman işgalinden kurutuluşunu daha anlamlı hale getirdiğini belirten dernek başkanı Erkan Atila “1996 yılında Çivril Belediye Spor kulübü öğrencileri tarafından başlatılan ve kesintisiz devam ettiğimiz zirve yürüyüşü ile başta Ulu Önderimiz olma üzere bize bu vatanı bırakan tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle yâd ediyoruz” dedi.

 

Yürüyüşe katılan 30 kişi sıcak havaya rağmen zirvede bulunan Atatürk anıtına gerekli bakımları yaptıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal marşı okuduktan sonra yürüyüşü tamamladı.

 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: 25, YIL, ÖNCE, BAŞLAYAN, AŞK, KESİNTİYE, UĞRAMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html