301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Haziran 2019 - Pazar 22:05 Bu haber 1444 kez okundu
 
IŞIKLI GÖLÜ DOĞASEVERLERİ BEKLİYOR
Ege bölgesinin en büyük tatlı su gölü olan Işıklı Gölü, Nilüfer çiçeklerinin ve göçmen kuşların geldiği yaz aylarında doğa severleri ve fotoğraf tutkunlarını bekliyor.
Yaşam Haberi
IŞIKLI GÖLÜ DOĞASEVERLERİ BEKLİYOR

Çivril, Baklan, Sarayköy ve Söke ovalarının sulanmasında önemli bir yere sahip olan ve Türkiye’nin önemli sulak alanları arasında gösterilen Işıklı gölü, göçmen kuşların geldiği ve Nilüfer çiçeklerinin açtığı bahar aylarında doğa tutkunlarının uğrak yeri oldu.

 

Kapladığı 7.300 km2 alanla Büyük Menderes nehri ile Ege bölgesinin arazi sulama ihtiyacına cevap veren Işıklı gölü, sazlık alanlarda barındırdığı yaban hayatı ve doğal güzelliği ile doğaseverlerin gözdesi haline geldi. Sazlık alanlarla birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Işıklı Gölü Haziran ayında açan Nilüfer çiçekleri ile görsel zenginlik sunuyor. Doğaseverler ile fotoğraf severlerin uğrak yerlerinden olan Işıklı gölü özellikle gün batımında ortaya çıkan manzara, birçok doğaseveri göl çevresine çekiyor.

 

40’a yakın kuş türü ile Kızıl geyik ve Yılkı atlarına ev sahipliği yapan Akdağ ve Işıklı gölü Haziran Temmuz aylarında açan Nilüfer çiçekleri ile dikkat çekiyor.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: IŞIKLI, GÖLÜ, DOĞASEVERLERİ, BEKLİYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html