Haber Detayı
02 Ekim 2020 - Cuma 19:45 Bu haber 1972 kez okundu
 
IŞIKLI KÖPRÜSÜNDE HELİKOPTERLE TRAFİK DENETİMİ YAPILDI
Jandarma tarafından ülke genelinde yapılan Trafik denetimleri Çivril’de de gerçekleştirildi. Helikopter ile Çivril Uşak, Çivril Dinar yolu üzerinde denetim yapan ekipler kurallara uymayan sürücüleri uyardı.
Asayiş Haberi
IŞIKLI KÖPRÜSÜNDE HELİKOPTERLE TRAFİK DENETİMİ YAPILDI

İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda trafik kazalarını ve bu kazalarda yaşanan can kayıplarını ile yaralanmaları en az seviyeye indirmek, sürücüler üzerinde algılanan “yakalanma riski duygusu”nu en üst seviyeye çıkarmak ve sürücü davranışlarını olumlu yönde değiştirmek maksadıyla Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Işıklı köprüsünde helikopter ile trafik denetimi yapıldı. Denetimlerde sürücülerin ve araçların evraklarını kontrol eden ekipler kural ihlali yapan sürücüler ile eksik evraklar konusunda uyarıda bulundu.

 

Denetimlerde vali Ali Fuat Atik’e Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Veysel Yanık da eşlik etti.

 

İlk olarak 2018 yılında başlayan helikopter ile trafik denetiminin devam edeceği belirtilirken denetimlerde helikopterin yanı sıra Jandarma tarafından drone ile de havadan trafik denetimlerinin süreceği ifade edildi.

 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: IŞIKLI, KÖPRÜSÜNDE, HELİKOPTERLE, TRAFİK, DENETİMİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html