Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 17:52 Bu haber 2298 kez okundu
 
ACİL DURUM TOPLANTISI YAPILDI
Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural daire müdürleri ile Korona Virüs hakkında acil durum toplantısı yaptı.
Yaşam Haberi
ACİL DURUM TOPLANTISI YAPILDI

Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural bütün dünyayı etkisi altına alan yeni tip Korona virüs (Kovid-19) salgını ile ilgili başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle toplantı gerçekleştirdi.

 

Çivril Belediyesi, oluşturduğu özel ekiple camileri, sosyal tesisleri, çeşitli işyerlerini ve farklı kamu kurumlarında da ilaçlama çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Çivril’de Korona Virüsle mücadele kapsamında ilaçlama çalışmaları devam ederken Belediye Başkanı Niyazi Vural, Belediye daire amirleri ve sorumluları ile acil durum senaryoları üzerine toplantı yaptı. Toplantıda olası bir acil durum ve vaka karşısında organize şekilde hareket edebilmek için döküm ve personel durumunun gözden geçirildiği belirtildi.

 

UYARILARI DİKKATE ALALIM

 

Çin'de ortaya çıkan Korona virüsünün, farklı ülkelerde ortaya çıkmasının bütün dünyada paniğe neden olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Niyazi Vural, "İlaçlama hizmeti kapsamında yapılan çalışmalarımıza kapalı alanlarda camiler, sosyal tesisler, çeşitli iş yerleri ve kamu kurumlarında bulaşıcı hastalıklara neden olan virüslere karşı programlı olarak dezenfeksiyon çalışması yapıyoruz. Halkımız bu konuyla ilgili hassasiyetlerini muhafaza etsinler. Bizim gerekli tedbirleri aldığımızdan da emin olsunlar. Belediye olarak, bu konuda hassas olduğumuzun bilinmesini istiyorum. İlçemizde düzenli periyodlarla devam eden ilaçlama çalışmalarını sıklaştırdık. Biz önlemlerimizi alıyoruz, bizimle birlikte vatandaşlarımızın da Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeleri dikkate almalarını ve duyarlı olmalarını rica ediyorum. Bu süreci inşallah el birliği ile hep birlikte atlatacağız" diye konuştu.

 

Virüsle mücadele kapsamında Belediyede bazı personelin izne ayrıldığını kronik rahatsızlığı olanların ise idari izinli sayıldığını da belirten Başkan Vural “Belediyede esnek çalışma sistemine geçtik. Özellikle bayan personelimize pozitif ayrımcılık yaparak onları izne çıkarttık. Kronik rahatsızlığı olan personelimizde izinli. Diğer arkadaşlarla vatandaşlarımızın işlerini aksatmayacak şekilde ve hijyen kurallarına dikkat ederek hizmet veriyoruz” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ACİL, DURUM, TOPLANTISI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html