301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 10:34 Bu haber 2700 kez okundu
 
AĞAÇLAR CEMAATİ İKİYE BÖLDÜ
Çivril’de cami avlusunda bulunan çam ağaçları cemaat arasında anlaşmazlığa neden oldu. Ağaçların duvara ve camiye zarar verdiğini iddia edenlerle, ağaçların camide serinlik verdiğini iddia edenler karşılıklı olarak dilekçe ile ilçe müftülüğüne başvurdu.
Yaşam Haberi
AĞAÇLAR CEMAATİ İKİYE BÖLDÜ

Çivril’in Karayahşiler mahallesinde bulunan Çaybaşı camisindeki çam ağaçları cami cemaatini ikiye böldü. Ağaçların kesilmesini isteyen cemaat üyeleri ile kesilmesine karşı çıkanlar karşılıklı imza kampanyası başlattı.

 

1959 yılında yapılan ve hizmete giren caminin o yıllarda bahçesine dikilen çam ağaçlarının büyüyerek caminin dış bahçe avlusunun duvarlarına zarar verdiğini iddia eden Ali Osman Akıncı “ağaçlar iyice büyüdü kökleri duvarları yıkmaya başladı. Kimseye zarar gelmeden ağaçların kesilmesini istiyoruz” dedi. Muhtarla birlikte cami cemaatinde 15 kişinin ağaçların kesilmesi yönünde imza verdiğini belirten Ali Osman Akıncı “ağaçlar çok büyüdü bazılarının kökleri duvarda çatlaklar yaptı. Camiye gelen cemaatten 15 kişi ağaçların kesilmesi için imza verdi. Muhtarın da haberi ve izni var. Bu ağaçlar yoldan geçen birine zarar vermeden gereken yapılsın diye hem müftülüğe hem Orman şefliğine müracaat ettik. Gerekli incelemeler yapılarak 30 ağacın kesilmesini istedik” dedi.

 

Yaşanan olaylardan sonra Orman İşletme şefliğinden gelen yetkililerin cami bahçesindeki kesilecek ağaçları işaretlemesinin ardından ağaçların kesilmesini istemeyen bazı vatandaşlarda ağaçların yılların emeği ile büyütüldüğünü ve camiye serinlik ve güzellik verdiğini iddia ederek ağaçların kesilmemesi için imza toplamaya başladı.

 

Cami cemaatinden Hüseyin Akıncı ağaçların kesilmesini isteyen iki üç kişi olduğunu iddia ederek “ağaçların kesilmesini isteyen iki ya da üç kişi var, bunlar müftüye gidip ağaçlar insanların üzerine yıkılacak diyerek kesilmesini istiyor biz ağaçların kesilmesini istemiyoruz. Müftülüğe ve kaymakamlığa vermek için imza topluyoruz. İlçe müftüsü gelip ağaçları görmeden buradan gidenlere kesin demiş. Bunu kabul etmiyoruz” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Bülent Çakır
Etiketler: AĞAÇLAR, CEMAATİ, İKİYE, BÖLDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html