301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ekim 2018 - Pazar 09:54 Bu haber 2568 kez okundu
 
AK PARTİ’DE ADAY KRİTERLERİ BELLİ OLDU!
AK Parti’de oluşturulan strateji ekibi, yerel seçimler için başkan ve belediye meclis üyesi adaylarında aranan kriterleri belirledi.
Siyaset Haberi
AK PARTİ’DE ADAY KRİTERLERİ BELLİ OLDU!

Yerel seçimler için hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdüren AK Parti’de isimlerin belirlenmesine yönelik çalışmalar sürdürülürken, aday profili için kriterler de belirlendi. Belediye başkan adayı ve meclis üyesi adaylarında aranan kriterler dikkat çekiyor.

 

KİBİRLİ BAŞKANLARA YER YOK

 

Halkla kaynaşma ve diyalog önünde engel olarak görülen ‘kibir’li başkanlar ve adaylarla arasına mesafe koyacak olan AK Parti, kendisini milletin üstünde gören kişilere vize vermeyecek. Aday incelemelerinde özellikle adil olmasına bakılacak. AK Parti millete hizmet edecek adaylarla yola devam edecek. Adaylarla aranacak bir diğer özellik sadakat olacak. Millete sadık ve sadakatli olanlar tercih edilecek.

 

Söz konusu kriterler aday belirleme sürecinde etkili olacak. Mevcut belediye başkanları ve bu seçimde aday olacak isimlerle ilgili olarak bu kriterlere uygun olup olmadığı tek tek incelenecek. Halkta karşılığı olmayan adaylar yarış dışı bırakılacak.

 

DİZİNİ KIRIP SOFRAYA OTURANLAR

 

AK Parti kaynakları, “Kendisini milletten üstün gören insanlarla işimiz olmaz. Dizini kırıp fukaranın sofrasına oturabilecek, sohbet edebilecek insanlara ihtiyacımız var. Kibir, siyasetin zehridir. Aramızda makam mevki budalalarının yeri yoktur. Aramızda şan, şöhret sevenlerin yeri yoktur. Bizim aramızda insanlara tepeden bakanlara yer yoktur, olmayacaktır, olmamalıdır” dedi.

 

Kaynak: Yeni Şafak

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: AK, PARTİ’DE, ADAY, KRİTERLERİ, BELLİ, OLDU!,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html