Haber Detayı
19 Aralık 2019 - Perşembe 22:52 Bu haber 1455 kez okundu
 
AKADEMİYİ BİTİREN MUHTARLAR SERTİFİKA ALDI
Çal’da Muhtarlar Akademisi Liderlik Eğitim Programını başarıyla tamamlayan Muhtarlara Sertifikaları Vali Hasan Karahan’ın katıldığı tören ile verildi.
Gündem Haberi
AKADEMİYİ BİTİREN MUHTARLAR SERTİFİKA ALDI

Düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, Çal Kaymakamı Selin Sarı, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, ilçe protokolü ve Sertifika almaya hak kazanan Muhtarlar katıldı.

 

Muhtarlar Akademisi Liderlik Eğitim Programı Sertifikaları, 34 Mahalle Muhtarına, Vali Hasan Karahan tarafından verildi.

 

Muhtarlar Akademisi Liderlik Eğitimi, 34 mahalle muhtarına Kamu Kurum ve Kuruluşları Amirleri tarafından 4 gün süre ile verildi. Kurs Programında; Protokol kuralları, şehir ve kasabalarda mahalle muhtar ve ihtiyar heyetleri teşkiline dair kanun, 442 sayılı Köy Kanunu, Muhtar Bilgi Sistemi Portalı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Hizmet Standarları, Liderlik ve yöneticilik eğitimi, çiftçi kayıt sistemi ve tarımsal destekler, Milli eğitim mevzuaatı, Tapu Kadastro Kanunu, Aile hekimliği ve sağlık mavzuatı, 3194 sayılı İmar Kanunu, Nüfus Hizmetleri Mevzuatı, Ptt a.ş. Posta ve kargo hizmetleri usul ve esasları, 633 sayılı diyanet işleri başkanlığı kuruluş ve görevleri hakkında kanun, 2924 sayılı orman köylülerinin kalkınmalarının desteklenmesi hakkında kanun, Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı konularında eğitimler verildi.

 

Sertifika Töreni’nin ardından Çal Kaymakamlığı’na geçen Vali Hasan Karahan, Kaymakam Selin Sarı’dan İlçe’nin genel durumu hakkında bilgi aldı.

 

Daha sonra Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kulayı ziyaret eden Vali Hasan Karahan, ziyaretin ardından İlçeden ayrıldı.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: AKADEMİYİ, BİTİREN, MUHTARLAR, SERTİFİKA, ALDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html