Haber Detayı
31 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:24 Bu haber 1173 kez okundu
 
AKİDAK ZAFER YÜRÜYÜŞÜ YAPTI
AKİDAK (Akdağ İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü) bu yıl 6. sını düzenlediği Akdağ Zafer yürüyüşünü tamamladı.
Spor Haberi
AKİDAK ZAFER YÜRÜYÜŞÜ YAPTI

30 Ağustos Zafer Haftası ve Çivril’in düşman işgalinden kurutuluş yıldönümü dolayısıyla her yıl yapılan Akdağ Zirve yürüyüşü dernek üyeleri ve doğaseverlerin katılımı ile gerçekleşti.

 

Çivril Belediye başkanı Hakkı Aslan tarafından 23 yıl önce başlatılan Akdağ Zafer yürüyüşü AKİDAK önderliğinde yapıldı. Çok sayıda doğasever ile dernek üyesinin katıldığı yürüyüş yaklaşık 10 saat sürdü. Beydilli Mahallesi Değirmenci yol güzergâhını izleyerek zirveye çıkan yürüyüşçüler 2447 metrede bulunan Atatürk anıtına ulaşmadan önce güzergah üzerinde bulunan kar kuyularında mola verip karlı pekmez ile enerji depoladı.

 

AKİDAK önderliğinde altı yıldır yapılan zirve tırmanışlarının 30 Ağustos Zafer Haftası ve Çivril’in düşman işgalinden kurutuluşunu daha anlamlı hale getirdiğini belirten dernek başkanı Erkan Atila “6 yıldır kesintisiz devam ettiğimiz zirve yürüyüşü ile başta Ulu Önderimiz olma üzere bize bu vatanı bırakan tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle yâd ediyoruz” dedi.

 

Yürüyüşe kayılanlar zirvede bulunan Atatürk anıtına gerekli bakımları yaptıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal marşı okuduktan sonra yürüyüşü tamamladı.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: AKİDAK, ZAFER, YÜRÜYÜŞÜ, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html