Haber Detayı
11 Nisan 2020 - Cumartesi 22:20 Bu haber 1155 kez okundu
 
AKŞAM İZDİHAM OLDU AMA GÜNDÜZ HERKES KURALLARA UYDU
Sokağa çıkma yasağının ilk gününde Çivril’de cadde ve sokaklar boş kaldı, halk yasağa uydu.
Gündem Haberi
AKŞAM İZDİHAM OLDU AMA GÜNDÜZ HERKES KURALLARA UYDU

Yeni tip korona virüs (Covid19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 30 büyükşehir ile Zonguldak’ın da içinde bulunduğu iller için gece başlayan ve 12 Nisan gecesine kadar devam edecek olan sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından Çivril’de sokaklar boş kaldı.

 

Yasağın ilk gününde ekmek fırınlarının önlerinin sakin olması dikkat çekti. Her gün yoğunluk yaşanan cadde ve sokaklarda görevli polis memurları sıkı denetimler yaparken, yasağa uymayanlar hakkında yasal işlem yapılıyor. İlçe genelinde ekmek fırınları vatandaşların ekmek taleplerini yerine getirmek için açık tutulurken, polis cadde ve ara sokaklarda devriye gezerek, vatandaşların yasağa uymaları hakkında sık sık anons yapıyor. İlçe merkezi ve mahallelerde de fırıncılar kendi araçları ile dolaşarak ekmek ihtiyacı olanlara satış yapıyor.

 

Yasağın ilk günü Çivrillilerin kurallara uymasından duyduğu memnuniyeti dile getiren  başkan Niyazi Vural “Evde Kal çağrılarına uyan tüm Çivrilli hemşerilerimize hassasiyetleri için teşekkür ederiz. Yakın bir zaman sonra bu sokakların tadını hep beraber çıkarabilmek için biraz daha evde kalalım” ifadeleri ile teşekkür etti.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: AKŞAM, İZDİHAM, OLDU, AMA, GÜNDÜZ, HERKES, KURALLARA, UYDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html