301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 09:22 Bu haber 2243 kez okundu
 
AMAÇ ÇİVRİL'SE BİR ARAYA GELMEDE ENGEL OLMAMALI
Çivril Belediye eski başkanı Hakkı Aslan Çivril’in önemli sorunları olduğunu belirterek sorunların ‘ortak akılla’ çözülebileceğini belirtti.
Siyaset Haberi
AMAÇ ÇİVRİL'SE BİR ARAYA GELMEDE ENGEL OLMAMALI

Basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulunan Belediye eski başkanı Hakkı Aslan Çivril’e dair sorun ve çözümlerin birlikte konuşularak daha kolay çözülebileceğini ifade etti.

Genç Çivril Gazetesi tarafından düzenlenen açık oturum sonrası basın mensupları işle bir araya gelen eski başkan Hakkı Aslan Çivril’in çözüm bekleyen ciddi sorunları olduğunun altını çizdi. Belediyeciliğin sadece kaldırım ve yol yapmak olmadığına dikkat çeken Aslan “Belediyecilik şehrin sorunlarını eksiklerini iyi tespit edip çözüm bulmaktır. Bunun en güzel örneği Ahmetçik parkıdır. Benim başlattığım işi rahmetli Ahmet Ateş ilerleterek tamamlamıştır” dedi.

 

SORUNLAR VAR KAFA YORMAK GEREK

 

Çivril’de 2014 yılında kişi başına düşen yeşil alan miktarının Avrupa standartlarında olduğunu belirten Hakkı Aslan “2014’te kişi başına 35 metrekare yeşil alan düşüyordu. Bugün maalesef şehirn göbeğinde betondan alanlar yarattılar. Yeşil alanları binalarla kapattılar. Çivril’in önemli sorunları var bunların hallolmaması gerekiyor, otopark sorununa kafa yormak gerek. Yeşil alanlar nasıl korunur, nasıl halka sunulur düşünmek gerek. Tarihi zenginliklerimiz var onlara sahip çıkılması lazım. Hamam yıkıldı yerine AVM yapılıyor, Halk evi vardı yıkıldı. Bunlar korunmalıydı” dedi.

 

BELEDİYE BAŞKANI İLE OTURUP KONUŞABİLİRİZ

 

Değerlendirmesinde Çivril Belediyesinin içinde bulunduğu borç miktarı ile de açıklamalarda bulunan Hakkı Aslan “Borç ne kadar bilmiyorum ödemek için ne imkânları var bilmiyorum. Başkanla otursak birlikte bir çıkış yolu bulunabilir. Buraya nasıl gelindi ayrı bir konu. Satılması gerekiyorsa satılabilir ama satılacak yer iyi düşünülüp tespit edilmeli. Eğer belediye başkanı öneri almak isterse oturup konuşabiliriz” dedi.

 

SİYASETTEN ÇEKİLMEDİM

 

Değerlendirmesinin son bölümünde Çivril için her konuda katkı sağlayabileceğini belirten Başkan Hakkı Aslan “Siyasetten çekilmiş biri değilim sadece aktif görev bekleyen biri değilim. Çivril’e katkı sağlayabilecek her konuda hazırım. Her zaman hazırım şehre katacağımız şeyler var. Konuşarak Çivril için güzel şeyler yapılabilir. Amaç Çivril ise bir araya gelmemizde bir engel yok” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: AMAÇ, ÇİVRİL'SE, BİR, ARAYA, GELMEDE, ENGEL, OLMAMALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html