301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Eylül 2018 - Pazartesi 20:41 Bu haber 2064 kez okundu
 
ATLI OKÇULUK TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
Denizli Büyükşehir Belediyesinin Türk sporuna kazandırdığı, Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi 2018 Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nın final karşılaşmalarına ev sahipliği yaptı.
Spor Haberi
ATLI OKÇULUK TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Geleneksel sporları yaşatmaya gayret ettiklerini vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Atlı spor, atalarımızdan miras kalan ve gençlere bırakılacak kadim bir spor dalıdır" dedi.

 

2018 Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası final karşılaşmaları, Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Şampiyonaya Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası’na 56 sporcu ile çok sayıda takım katıldı. Final karşılaşmalarının yanında Atlı Cirit 1. Lige Yükselme D Grubu müsabakaları Denizli'de gerçekleştirildi.

 

Türkiye’nin dört bir yanından geldiler

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,  gazetecilere yaptığı açıklamada, atlı sporun atalarımızdan miras kalan ve gençlere bırakılacak kadim bir spor dalı olduğunu ifade etti. Başkan Osman Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası ve Atlı Cirit müsabakalarına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcularımız burada yarışıyor ve çekişmeli yarışlar oluyor” diye konuştu. Organizasyonun Denizli’de yapılmasından dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Osman Zolan, “Denizli’de bu organizasyonun yapılmasının en büyük sebebi, geleneksel spor oyunları anlamında yapmış olduğumuz bu tesisimiz; burası hem atlı cirit, hem atlı okçuluk ve hem de uluslar arası standartlarda yapılacak sporlara uygun bir tesistir” dedi.

 

“Geleneksel sporlarımıza sahip çıkıyoruz”

 

Denizli’de geleneksel spor dallarını yaşatmak için Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak gayret göstermeye devam ettiklerini kaydeden Başkan Osman Zolan, “Geçen yıl burada yarı final yapmıştık, bu sene de Türkiye Şampiyonası’nın finalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İyi ki ata sporumuza ve geleneksel sporlarımıza sahip çıkıyoruz. Denizlili hemşerilerimizde bu coşku ve güzelliğe şahitlik ediyorlar ” diye konuştu.  

 

Şampiyona finali çok çekişmeli geçti

 

Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası finalinde büyükler genel klasmanında Alperen Alkan birinci, Rayif Yavuz ikinci, Yavuz Ayaz üçüncü oldu. Gençler genel klasmanında ilk 3 sırayı Berkin Aras, Ahmet Sağbilge ve Hüseyin Azkın'dan alırken, Arif Eğinli'nin birinci olduğu yıldızlar genel klasmanında, Salih Yüksel ikinci, Damla Çakırca ise üçüncü sırayı aldı.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ATLI, OKÇULUK, TÜRKİYE, ŞAMPİYONASI, SONA, ERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html