301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 17:46 Bu haber 1448 kez okundu
 
AZ YEMEKLE KİLO VERİLMEZ
Diyetisyen Tuğçe Yiğit az yemekle ya da iki öğün yemekle kilo verilemeyeceğini belirterek ‘yanlış diyet ve beslenme vücut direncini bozar” dedi.
Sağlık Haberi
AZ YEMEKLE KİLO VERİLMEZ

Diyet ve Beslenme Uzmanı Tuğçe Yiğit, beslenme ve diyet konusunda uzmana danışmadan yapılan diyetlerin vücut direncini bozduğunu belirterek rastgele ya da kulaktan duyma bilgiler ile zayıflamanın zor olduğunu söyledi.

 

Modern çağın en büyük sorununun ayaküstü ve hızlı yenilen yemeklerden dolayı sağlıksız beslenme olduğunu altını çizen ve obezitenin çağımızın en büyük sorunu olduğunu belirten Tuğçe Yiğit “beslenme ya da diyette yaptığımız en büyük yanlışlardan birisi tek öğün veya az yemek ya da iki öğün yemek yiyerek zayıflamaya çalışmak. Bu şekilde beslenmede vücut gün içinde alması gereken kaloriyi alamadığı için oturulan ilk öğünde daha karbonhidratlı daha şekerli yiyeceklerle hızlı bir şekilde alma yoluna gidiyor ve buda sağlıklı olmuyor” dedi.

 

LİMONLU SU KİLO VERDİRİ Mİ?

 

Kilo vermek isteyenlerin en çok limonlu su ve sirkeli su ile yağ yakmanın mümkün olup olmadığını ve kahve içmenin kilo verdirip verdirmediği merak ettiğini belirten Diyet uzmanı Tuğçe Yiğit “evet belli besinler kilo vermede büyük faydaları var fakat bunları sağlıklı beslenme düzenimizin içine koyabildiğimizde metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olabiliyor” dedi.

 

EKMEK EN BÜYÜK B VİTAMİNİ DEPOSU

 

Diyet yapanların ekmekten uzak durmaya ve diyet programına ekmek yazdırmamaya çalıştıklarını belirten Tuğçe Yiğit “ aslında tam tersine ekmek bizim için çok güzel bir karbonhidrat, protein ve B vitamini kaynağı. Bağırsaklarımızın midemizin çalışabilmesi B12 ve B vitaminlerinin eksik olmaması için lif kaynağı olarak bizim için çok güzel bir besin” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: AZ, YEMEKLE, KİLO, VERİLMEZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html