Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 09:49 Bu haber 2698 kez okundu
 
BALIK DOLMASI ÜÇÜNCÜ OLDU
Denizli’de yöresel yemeklerin tanıtımı amacıyla düzenlenen ve ‘tat, tattır, tanıştır’ yemek yarışmasında Çivril’e özgü Balık dolması üçüncü oldu.
Kültür Haberi
BALIK DOLMASI ÜÇÜNCÜ OLDU

Denizli Butik Pastacılar ve Girişimci Kadınlar Derneği’nin düzenlediği “Yöresel Gıda Şenliğinde Çivril üçüncü oldu. Çivril Belediyesi’ne temsilen yarışmaya katılan Jale Karaman, üçüncülük belgesini Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın elinden aldı. Yarışmada Buldan 1’inci Bozkurt 2’nci oldu.

 

Denizli Butik Pastacılar ve Girişimci Kadınlar Derneği’nin, gastronomi anlamında Denizli ve ilçelerinin ön plana çıkması ve Coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımı amacıyla düzenlediği  “Yöresel Gıda şenliği” North Point Otel’de gerçekleştirildi.

 

 “Yöresel Gıda Şenliği ”ne katılan Kale, Beyağaç, Tavas, Buldan,  Baklan, Pamukkale, Çivril ve Bozkurt’un yöresel yemekleri, usta aşçılardan oluşan jüri tarafından değerlendirildi. 8 ilçenin farklı yöresel yemekler ile katıldığı yarışmada Buldan birinci, Bozkurt ikinci, Çivril 3. olurken Özel Jüri Ödülü ise Tavas’a verildi.

 

Yarışmanın yapıldığı otelede Çivril standını ziyarete den Belediye Başkanı Niyazi Vural, stantları gezerek yarışmacılara başarılar diledi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BALIK, DOLMASI, ÜÇÜNCÜ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html