Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 21:08 Bu haber 1658 kez okundu
 
BAŞKAN FETHİ AKCAN’DAN FESTİVALE DAVET
Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, 24-25 Ağustos 2019 tarihlerinde 846.sı yapılacak Sudan Koyun Atlatma Festivali öncesinde Kumral Mesireliğinde basın mensupları ile bir araya gelerek açıklama yaptı.
Yaşam Haberi
BAŞKAN FETHİ AKCAN’DAN FESTİVALE DAVET

Denizli ve bölgede yaşayan herkesi Aşağıseyit mahallesinde yapılacak sudan koyun atlatma festivaline davet eden Başkan Fethi Akcan; “5 yıl önce söylediğimiz ‘ Sudan Koyun Atlatma Festivalimiz, İspanya Boğa Güreşleri’nin alternatifi olacak’ sözümüzü tutma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Herkesi festivalimize bekleriz” dedi.

 

Çal Belediyesi ve Çal Kaymakamlığı işbirliğinde 24-25 Ağustos 2019 tarihlerinde bu yıl 846.sı gerçekleştirilecek Sudan Koyun Atlatma Festivali için Kumral Mesireliğinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Çal Belediye başkanı Fethi Akcan festival hakkında bilgi verdi.

 

Denizli halkına davette bulunan Başkan Akcan; “Bizim için hem kültürümüz açısından hem bu toprakların Türk toprakları olduğunu göstermek hem de diğer ülkelere kültürümüzü tanıtmak açısından oldukça önemsediğimiz bir etkinlik. 5 yıl önce söylediğimiz ‘ Sudan Koyun Atlatma Festivalimiz, İspanya Boğa Güreşleri’nin alternatifi olacak’ sözümüzü tutma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Her sene olduğu gibi bu sene de çoban arkadaşlarımız etkinlik için çok emek verdiler. Her geçen yıl katılımcı sayısı artıyor. Köpek güzellik yarışmalarımız, konserlerimiz, sudan koyun geçirme yarışmamız olacak. Yine pek çok fotoğraf sanatçısını ilçemizde ağırlayacağız. Türkiye’nin dört bir tarafından misafirlerimiz gelecek. Herkesi festivalimize davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BAŞKAN, FETHİ, AKCAN’DAN, FESTİVALE, DAVET,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html