301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 13:50 Bu haber 5577 kez okundu
 
BAŞKAN VE İKİ KİŞİYE KURŞUNLAMA İLE İLGİLİ DAVA AÇILDI
Çivril Belediyesine ait Kum ocağında yaşanan kurşunlama olayı ile ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Kum Ocağı müdürü Bayram Demirhan’ın şikayetçi olduğu davada 3 isim hakkında 6136 sayılı kanuna muhalefetten dava açıldı.
Asayiş Haberi
BAŞKAN VE İKİ KİŞİYE KURŞUNLAMA İLE İLGİLİ DAVA AÇILDI

Çivril Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Kum Ocağı Müdürü Bayram Demirhan’ın davacı, Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven müşteki şüpheli, şoförü E.Y. ise şüpheli olarak yer aldı.

 

19 Mart günü yaşanan kurşunlama olayı ile ilgili olarak yürütülen soruşturmasını tamamlayan Çivril Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili olarak iddianamesini hazırlayarak olayda şüpheli olarak yer alan şoför E.Y. ve Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven’in de yargılanmasını ve cezalandırmasını istedi.

 

Savcı iddianamesinde şu ifadelere yer verdi: “Şüphelilerin kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı hapis cezasına mahkûmiyetin kanuni sonucu olarak belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasına Karar Verilmesi, şüphelilerin eylemine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri gereğince yargılamasının yapılarak cezalandırılmasına karar verilmesi Kamu Adına Talep ve İddia olunur.”

 

Şüpheliler Gürcan Güven, E.Y. ve S.S. 6136 Sayılı Kanuna ‘Ruhsatsız silah, bıçak veya mermi bulundurma, satın alma veya taşıma Muhalefet Suçu’ ile yargılanacak.

 

NE OLMUŞTU?

 

19 Mart tarihinde  Çivril Belediyesi'ne ait kum ocağında tesisin müdürü Bayram Demirhan'ın ofisine giden S.S., sokak köpeklerine bakılmamasını bahane ederek tartışma çıkardı. Silahıyla odada rastgele 2 el ateş eden S.S. kayıplara karışmış, 2 gün sonra Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde yakalanmıştı. S.S.'nin ifadesinde azmettirici olarak Başkan Gürcan ve şoförü E.Y,yi gösterdiği ileri sürüldü. İddianamede ayrıca S.S.'nin olayda kullandığı silahı Şoför E.Y.'den aldığını, olayı gerçekleştirdikten sonra silahı tekrar geri verdiğini, 1500 lira da para aldığını söylediği belirtildi.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BAŞKAN, VE, İKİ, KİŞİYE, KURŞUNLAMA, İLE, İLGİLİ, DAVA, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html