Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 08:57 Bu haber 2666 kez okundu
 
BAYAN SAYISI ARTTI MECLİS GENÇLEŞTİ
Yerel seçimlerin ardından Çivril Belediye Meclisi’ne seçilen AK Parti + MHP’li ve CHP+ İYİ Partili üyeler, işbaşı yaptı. Yeni dönemde ilk toplantısını gerçekleştiren Belediye Meclisi’nin açılışında konuşan Belediye Başkanı Niyazi Vural, karşılıklı hoşgörü ve başarılı bir çalışma dönemi diledi.
Siyaset Haberi
BAYAN SAYISI ARTTI MECLİS GENÇLEŞTİ

Çivril Belediye Meclisi, yeni dönemde 15 Cumhur İttifakı, 10’ da Millet İttifakı üyeden oluştu. Geçtiğimiz dönemde AK Parti’nin 14, CHP’nin ise 8, MHP’nin 2 İYİ Parti’nin 1 Meclis üyesi bulunuyordu.   Meclis’te 3’sı Cumhur İttifakından olmak üzere 2 eski isim görev alırken, 19 yeni üye de ilk kez Meclis sıralarında yerini aldı.  

 

Meclis’e 6 kadın üye

 

Çivril Belediye Meclisi’nde kadın üye sayısı da arttı. Geçtiğimiz dönem 4 kadın üyenin görev yaptığı Belediye Meclisi’nde yeni dönemde 6  kadın üye yer alıyor. Buna göre Çivril Belediye Meclisinde bu dönem Cumhur İttifakından 2, Millet ittifakından 4 kadın üye meclise girdi. AK Partili kadın meclis üyelerinden Ümmü Dilek Aslan ikinci dönem görev yaparken CHP’de Nuran Şafak ikinci dönem meclis görevini yapacak. Fatma Akkoyun ve Gönül Emre ile İYİ Partili Elvan Çakmakçı meclise yeni giren isimler olurken Zeynep Merve Kutlu AK Parti’de ilk defa meclise giren isim oldu.

 

En genç onlar

 

Çivril Belediye Meclisi, yeni dönemde genç üyeleriyle de dikkat çekiyor.  Yaş ortalamasının düştüğü yeni mecliste AK Partili üyelerden Yakup Ahmet Şahan ve Zeynep Merve Kutlu ile CHP’li üye Semih Dere en genç üyeler olarak Çivril Belediye Meclisi’nde yeni dönemde görev yapacaklar.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BAYAN, SAYISI, ARTTI, MECLİS, GENÇLEŞTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html