301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 20:03 Bu haber 1926 kez okundu
 
BAYRAMI AĞLAYARAK VE ÜZÜNTÜYLE KUTLADILAR
Cumhuriyet Bayramını okulda kutlamak zorunda kalan öğrenciler göz yaşlarına hakim olamadı.
Gündem Haberi
BAYRAMI AĞLAYARAK VE ÜZÜNTÜYLE  KUTLADILAR

Çivril Kameroğlu Kardeşler Cumhuriyet İlkokulunda törenlere götürülmeyen öğrenciler bayramı okulda ağlayarak üzüntü içinde kutladı.

 

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında okul müdürü tarafından Cumhuriyet Meydanındaki törenlere götürülmediği iddia edilen çocuklar bayram için hazırladıkları gösterileri okul bahçesinde sergiledi. Öğrenci velilerinin iddiasına göre okuldaki tüm sınıflar Cumhuriyet meydanındaki törene götürülürken 3 ve 1. Sınıflardan yaklaşık 40 öğrenci törene götürülmedi. Törene götürülmeyen öğrenciler hazırladıkları gösteriyi okul bahçesinde, kendilerini izleyen anne ve babalarına sergilerken bazı öğrenciler göz yaşlarına hakim olamadı. Çocuklarının törene götürülmemesine tepki gösteren bazı veliler “sabah büyük coşku ile okula geldik. Çocuklarımız Cumhuriyet Bayramına katılacakları için çok heyecanlıydı ama törene götürülmediler hayalleri yıkıldı evlatlarımız gözyaşlarını tutamadılar” diyerek olaya tepki gösterdiler. Okuldaki bütün öğrencilerin törene götürülmesine rağmen iki sınıfın törene dahil edilmemesini anlamadıklarını ifade eden veliler “okulun 80’ni meydandaki törende sadece iki sınıf okulda. Bu öğrenciler neden okulda bırakıldı anlamadık” dediler.

 

Edinilen bilgiye göre ilçe merkezinde düzenlenen Bayram kutlamasına Lise ve Ortaokullar katılacak, ilkokulların katılması mecbur değildi. Törene Kameroğlu Kardeşler Cumhuriyet İlkokulundan ilkokulları temsilen öğrencilerin katılması istendi. Bu yüzden tüm öğrenciler törene götürülmedi. Hazırlık yaptıkları öğrenilince de bayramı okulda kutlamaları istendi.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BAYRAMI, AĞLAYARAK, VE, ÜZÜNTÜYLE, , KUTLADILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html