Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 21:28 Bu haber 2276 kez okundu
 
BEKÇİLER GÖREVE BAŞLADI, ASAYİŞ OLAYLARI AZALDI
Geçtiğimiz aylarda göreve başlayan bekçiler günün her saati attıkları devriyelerle güven vermeye devam ediyor. Bekçiler özellikle kalabalığın yoğun olduğu yerlerde dolaşarak olası suçların önüne geçmekte önemli rol oynuyorlar.
Yaşam Haberi
BEKÇİLER GÖREVE BAŞLADI, ASAYİŞ OLAYLARI AZALDI

Çivril Emniyet müdürlüğü bünyesinde göreve başlayan 10 bekçi, kolluk kuvvetlerinin en büyük yardımcısı oldu. Gece sokak ve mahallelerde devriye gezen bekçilerin güven ve asayişe büyük katkı sağladığı belirtilirken bekçilerin göreve başlamasıyla özellikle yüksek sesle müzik dinleyen ve drift yapan araçların sokaklardan kaybolduğu ifade edildi.

 

Gece devriyesi ile birlikte Pazar kurulan günlerde ve kalabalığın yoğun olduğu yerlerde devriye gezen bekçilerin değişimli olarak beş bölgede devriye görevi yaptığı belirtildi. Bekçilerin özellikle gece devriyelerinde kullandıkları düdükler sayesinde ikametgâh ve işyerinden hırsızlık olaylarında ciddi bir düşüş görüldüğü kaydedilirken üniversite bölgesinde drift, yüksek sesle müzik dinleme ve sözlü taciz şikâyetlerinin tamamen bitme noktasına geldiği belirtildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BEKÇİLER, GÖREVE, BAŞLADI,, ASAYİŞ, OLAYLARI, AZALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html