Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 09:13 Bu haber 1210 kez okundu
 
BELEDİYENİN YERLİ TOHUMLARINA BÜYÜK İLGİ
Honaz Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yerel Tohum Merkezi’nde üretilen fideler vatandaşlarla buluşturuldu. Halkın büyük ilgi gösterdiği dağıtımda binlerce fide dağıtıldı.
Yaşam Haberi
BELEDİYENİN YERLİ TOHUMLARINA BÜYÜK İLGİ

Honaz Belediyesi tarafından hayata geçirilen en önemli projelerden biri olan Yerel Tohum Merkezi’nde üretim tüm hızıyla devam ediyor. Üretilen fidelerin halkla buluşturulmasının ardından büyük övgü alan projede 3.kez fide dağıtımı yapıldı. Şimdiye dek on binlerce fidenin halkla buluşturulduğu merkezde üretim devam ediyor. Fide dağıtımının yapılacağını öğrenen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren Yerel Tohum Merkezi’ne giderek sıraya girdi. Domates, biber, salatalık, kabağın da aralarında bulunduğu fideler vatandaşlarla buluşturuldu.

 

Yerel Tohum Merkezi’ni faaliyete geçirdikleri günden bu yana on binlerce fidenin vatandaşlarla buluşturulduğunu belirten Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, ‘’ Üreten belediyecilik yapmak için göreve gelen bizler, bunu uygulamak için yoğun çaba içindeyiz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Yerel Tohum Merkezi’nde on binlerce fide ürettik. Domates, biber, salatalık, kabak, patlıcan ve daha niceleri. Bu toprağın tohumlarını yine bu topraklarda işleyerek halkımıza dağıtıyoruz. 3.kez fidelerimizi halkımızla buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BELEDİYENİN, YERLİ, TOHUMLARINA, BÜYÜK, İLGİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html