Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 09:02 Bu haber 821 kez okundu
 
BERBERLER HAFTAYA PAZARTESİ AÇILIYOR
Kovid - 19 tedbirleri kapsamında kapatılan berber, kuaför ve güzellik salonlarının Mayıs ayının 3. haftasında açılması planlanıyor.
Yaşam Haberi
BERBERLER HAFTAYA PAZARTESİ AÇILIYOR

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 21 Martta kapatılan kuaför, güzellik salonu ve berberler, “Normal hayata dönüş” projesi kapsamında gerekli şartları yerine getirmeleri halinde 11 Mayıs’tan itibaren müşteri kabul edebilecek.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Gereken temizlik şartlarının sağlanması, randevu sistemiyle çalışılması ve koltuk sayısının yarısı kadar müşteriye hizmet verilmesi şartıyla, berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmelerin 11 Mayıs’ta faaliyete geçebileceğini duyurdu.

 

Yavaş yavaş normalleşme adımlarına geçen Türkiye, bununla ilgili çalışmalarını da sürdürüyor. Bu kapsamda atılacak ilk adımlar, tedbirler kapsamında alınan yasakların kaldırılması. Tedbir amaçlı kapatılan kuaförler, güzellik salonları ve berberlerin açılması da gündeme getirildi. Bu işletmelerin, Mayısın 3.haftasında açılması planlanıyor.

 

Kuaförler, güzellik salonları ve berberlerin açılması için çalışmalar sürerken, bu işletmelerde birtakım tedbirler alınacak.

Tedbirlerden birkaçı şu şekilde:

 

Randevulu sisteme geçilecek.

 

Berberlerde ve kuaförlerde kalabalığın oluşmaması için içeriye çok sayıda kişi alınmayacak.

 

Berberlerin saç kesimi yaparken eldiven ve maske takma zorunluluğu olacak.

 

İşletmeler sık sık dezenfekte edilecek.

 

Denetimler artırılacak.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BERBERLER, HAFTAYA, PAZARTESİ, AÇILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html