301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 09:43 Bu haber 2382 kez okundu
 
BEŞ KÖYÜN KANALİZASYONU KÜFÜ'YE AKIYOR
Işıklı gölünü besleyen ana kollardan biri olan Küfü çayına bırakılan kanalizasyon atıkları tepki çekiyor.
Yaşam Haberi
BEŞ KÖYÜN KANALİZASYONU KÜFÜ'YE AKIYOR

Sandıklı’nın Avgan köyü ile Çivril’in Aşağı Çapak, Yukarı Çapak Osmanköy, Çağlayan mahallelerin kanalizasyon atıklarının bırakıldığı Küfü çayı renk değiştirdi.

 

Son dönemlerde çayın renginin siyaha döndüğünü ifade eden vatandaşlar bir zamanlar balık avlanan çay şimdi kokudan geçilmiyor diyerek yetkililerin çözüm bulmasını istedi.  

 

Mahallelerde başlatılan kanalizasyon çalışmalarından sonra atık tesisi olmadığı için Küfü çayı kenarında bulunan tüm mahallelerin kanalizasyon atıklarının çaya bırakıldığını ifade eden mahalle sakinleri küfü çayının bir çok tarım arazisini sulanmasında kullanıldığını belirterek “Bu pis suyu hayvanlar içiyor zaman zaman balık avlamaya gelenler oluyor, çay boyunda bulunan bahçeler meyve ağaçları ve çevre köylerde bulunanlar bu kirli suyla bahçe ve tarlalarını sulayarak elde ettikleri ürünleri satıyor. Yetkililere buradan sesleniyoruz, yol yada kaldırım yapmak çok daha önemli bir yatırım olabilir, ancak sizce önemsiz de olsa bu mahallelerin kullanacağı Atık Su Arıtma Tesisi bir an önce yapılmalı” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BEŞ, KÖYÜN, KANALİZASYONU, KÜFÜ'YE, AKIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html