Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 09:00 Bu haber 1146 kez okundu
 
BİSİKLET FESTİVALİNDE TOPLANAN KİTAPLAR OKULLARA DAĞITILDI
Bisiklet festivalinde toplanan kitaplar Çivril’de bulunan okulların kütüphanelerine teslim edildi.
Eğitim Haberi
BİSİKLET FESTİVALİNDE TOPLANAN KİTAPLAR OKULLARA DAĞITILDI

Çivril’de bu yıl 3. sü düzenlenen Bisiklet festivalinde toplanan yaklaşık 600 kitap ilçede bulunan iki okulun kütüphanelerine bağışlandı.

 

AKİDAK tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Çivril Bisiklet festivaline katılan sporcu ve bisiklet severlerin bağışladığı 600 kitap, öğrencilerin okuması için Kızılcasöğüt ve Gürpınar mahallelerinde bulunan iki okula bağışlandı.

 

Dernek üyeleri ile birlikte Kızılcasöğüt ortaokulu ve Gürpınar Atatürk İlk okuluna giden AKİDAK başkanı Erkan Atila festivalde toplanan 600 kitabı okul müdürlerine teslim etti. Haziran ayında düzenlenen ve 3 gün süren festivale katılan her sporcudan Çivril’deki okulların kütüphanelerine bağışlamak için kitap istediklerini belirten Erkan Atila “festivale gelen her arkadaşımız getirdiği kitapları bize teslim etti. Bizde yaz tatili boyunca kitapları tasnif ettik. Biraz daha kitap topladık. Okulların açıldığı ilk hafta da Kızılsaöğüt ortaokulu ve Gürpınar Atatürk İlkokulu kütüphanelerine teslim ettik. Bisiklet ve Kitap kardeştir. Kitap en çok okullara yakışıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BİSİKLET, FESTİVALİNDE, TOPLANAN, KİTAPLAR, OKULLARA, DAĞITILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html