301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 18:12 Bu haber 2167 kez okundu
 
BORÇLANMA NİYAZİ VURAL'IN OYU İLE YAPILDI
İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye meclis üyesi Koray Eren Belediye başkanı Niyazi Vural'ın Belediyenin borcu çok’ söylemlerine tepki göstererek “Geçen dönem Niyazi Vural mecliste gurup başkan vekiliydi. Harcamalarda, borçlanmalar onların oyları ile yapıldı” dedi.
Gündem Haberi
BORÇLANMA NİYAZİ VURAL'IN OYU İLE YAPILDI

İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye meclis üyesi Koray Eren Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’ı eleştirerek yatırım ve hizmet yapılmamasını borçlanmaya bağlanamayacağını ifade etti. Çivril Belediyesinin 2014 - 2019 arasında yapılan borçlanmalarda Başkan Niyazi Vural’ın da katkısı olduğunu belirten Koray Eren “Şuanda görünen Çivril belediyemizin de Denizli Büyükşehir Belediyemizin de borçlu şekilde hizmet etme durumu var. Görünen o ki yeni yatırımlar anlamında hizmeti artık biraz zor göreceğiz. Seçimlerde beyan ettikleri projelerden biraz daha fazla zaman alacak” dedi.

 

Başkan Niyazi Vural’ın B Planı Olmalı

 

Genç Çivril Gazetesinden Serap Sofullu’nun sorularını yanıtlayan Meclis Üyesi Koray Eren Başkan Nşyazi Vural’ın seçimlerden önce Çivril Belediyesinin mali yapısını bilmesi gerektiğini ve buna göre bir çalışma takvimi çıkarması gerektiğini belirterek  “Çivril Belediyesinin bilinen 58 milyon gibi bir borcu var. İller Bankasından gelen para ile personel giderimiz, SGK giderimiz zor karşılanmakta. Baktığımızda Niyazi Başkan da her fırsatta ‘paramız yok, imkanımız yok’ diye söylemlerde bulunmakta. Gürcan Başkan da ilk seçildiğinde aynı şeyleri söylerdi ve biz o zamanda mecliste olmasak da dışarıdan muhalefet ettiğimizde ‘Çivril edebiyat dinlemek isteseydi Çivril Belediye Başkanı olarak edebiyat öğretmeni seçerdi.’ demiştik. Şimdi baktığımızda biz geçen dönem belediye meclisinde yoktuk ama Niyazi Vural mecliste gurup başkan vekiliydi. Harcamalarda, borçlanmalar onların oyları ile yapıldı. Tabi ki belediye başkanı seçildiğinde belediyenin durumunu bizlerden daha iyi biliyordu. Belediye başkanı olmadan ya da aday olmadan önce kendisine bir B planı çizmiş olması gerekiyordu diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BORÇLANMA, NİYAZİ, VURAL'IN, OYU, İLE, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html