Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 08:41 Bu haber 895 kez okundu
 
BUGÜNDEN SONRA TAKMAYANA…
İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği talimat doğrultusunda, maske takma zorunluluğuna uymayanlara (bugün) 22 Haziran Pazartesi den itibaren 900 lira ceza kesilecek.
Yaşam Haberi
BUGÜNDEN SONRA TAKMAYANA…

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinden maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin 81 il valiliğine 18 Haziran'da talimat gönderen Bakanlık, 22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini, o tarihten itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanmasını istemişti.

 

Bu kapsamda, kolluk kuvvetleri 4 gün boyunca ülke genelinde yaptıkları denetimlerde maske takmayanları uyarıp bilgilendirdi.

 

Pazartesi'den itibarıyla maske takma zorunluluğuna uymayanlara ülke genelinde uygulama birliği olacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası kesilecek.

 

48 İLDE MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU

 

Maskenin, Denizli'nin de aralarında olduğu 48 ilde hayatın tüm alanlarında, 33 ilde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi insanların toplu halde bulunduğu iş yerlerinde takılması zorunluluğu bulunuyor.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: BUGÜNDEN, SONRA, TAKMAYANA…,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html