Haber Detayı
30 Ağustos 2020 - Pazar 21:17 Bu haber 813 kez okundu
 
CABAR ŞEHİTLERİ UNUTULMADI. TEBRİKLER BAŞKAN
Cabar şehitleri ilk defa anıldı. Belediye Başkanı Niyazi Vural ilke imza atarak Zafer Bayramı ve işgalden kurtuluşu 83 şehidin huzurunda kutladı.
Gündem Haberi
CABAR ŞEHİTLERİ UNUTULMADI. TEBRİKLER BAŞKAN

Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Çivril’in düşman işgalinden kurutuluş yıl dönümünü Cabar mahallesinde bulunan şehit mezarlarında kutladı. Başkan Vural Cabar mahallesindeki mezarlığa giderek Çivril tarihinde bir ilke imza attı.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Çivril’in düşman İşgalinden kurutuluşunun 98’ci yıl dönümü Çivril’de farklı etkinliklerle kutlandı. Salgın nedeniyle dar kapsamlı bir kutlama töreni yapılan Çivril’de başkan Niyazi Vural Yunan askerleri tarafından katledilen 83 şehidin mezarına giderek şehitlerin ruhuna dua etti.

 

Kutlamalar kapsamında Atatürk anıtı önünde yapılan ilk tören de saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından anıta çelenk sunumu yapıldı. Çelenk sunumundan sonra protokol üyeleri Şehitler mahallesinde bulunan Şehitler mezarlığını ziyaret ederek şehitleri için okunan dua iştirak ettiler. Şehitler mezarlığı ziyaretinden sonra sona eren resmi kutlama töreninin ardından Cabar Mahallesine giden Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural burada Yunan askerleri tarafından işgal dönemimde şehit edilen 83 vatandaşın mezarını ziyaret ederek dua okudu. Mezarlık ziyaretinden sonra kısa bir paylaşım yapan başkan Vural “sevgili Çivrilli hemşerilerim, şu an Cabar Mahallemizde bulunan 1921 yılında Yunanlılar tarafından katledilen hemşerilerimizin, 83 şehidimizin bulunduğu bir mezarlıktayız. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladığımız bir gün. Ben tüm hemşerilerimin Zafer Bayramını kutluyorum. Aynı Zamanda 30 Ağustos Çivril’in düşman işgalinden kurutuluş yıl dönümü Çivril’imizin düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünü de tebrik ediyorum. Bu yıl salgın nedeniyle kutlama merasimi yapamadık. İnşallah önümüzdeki yıllarda Çivril’imizin düşman işgalinden kurtuluşunu coşkuyla kutlayacağız. Ben bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün silah arkadaşlarını, burada bulunan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum”diyerek tüm Çivrillilerin bayramını kutladı.

 

Cabar Mahallesinde bulunan ve 83 Cabarlı vatandaşın mezarının da bulunduğu mezarlık Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından şehitlik olarak düzenlenme kararı alınmıştı.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: CABAR, ŞEHİTLERİ, UNUTULMADI., TEBRİKLER, BAŞKAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html