Haber Detayı
26 Mayıs 2020 - Salı 19:48 Bu haber 1922 kez okundu
 
ÇAL VE BAKLAN’I DOLU VURDU
Çivril ve bölgede hava sıcaklığının ani düşüşü ile etkili olan dolu yağışı ekili alanlara zarar verdi.
Yaşam Haberi
ÇAL VE BAKLAN’I DOLU VURDU

Bayramdan önce hava sıcaklığının düşüşü ile don zararı yaşayan çiftçilerin bugün etkili olan dolu yağışı ile zararları büyüdü. Baklan ve Çal’da şidderli yağan dolu ekili alanlara büyük zarar verdi. Baklan Beleidye başkanı Yusuf Gülsever dolu ve don’dan etkilenen üreticlerin Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne müracaat etmelerini istedi.

 

Çivril ve bölgesinde etkili olan yağış Çal ve Baklan’da hava sıcaklığının ani düşüşü ile dolu yağışına dönmesiyle ekili alanlara zarar gördü. Salı gün öğleden sonra başlayan sağanak yağış ve dolu ile Çal, İsabey, Yazır mahalleleri ve Baklan’da bağ, kekik ve mısır tarlaları zarar gördü. Dolu yağışı ile birçok tarla beyaza büründü.

 

Dolu yağışının ardından Baklan Belediye başkanı Yusuf Gülsever üretici ve çiftçilere duyuru yaparak “Baklan merkez ilçe ve mahallelerimizde meydana gelen dolu afetinden bir kısım çiftçilerimizin mahsullerinde zarar meydana gelmiştir. Zarardan etkilenen çiftçilerimizin ilçe tarım müdürlüğümüze müracaatta bulunmaları önemle bildirilir. Mahsullerinde hasar oluşan çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz” dedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇAL, VE, BAKLAN’I, DOLU, VURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html