Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 20:43 Bu haber 2491 kez okundu
 
ÇEVRE YOLUNA EDS KURULSUN
Denizli Uşak kara yolu Çivril içinden geçen bölüme ( EDS ) Elektronik Denetleme Sistemi kurulması gündemde.
Yaşam Haberi
ÇEVRE YOLUNA EDS KURULSUN

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Koray Eren’in Çivril çevre yoluna EDS kurulması Çivril Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısında görüşüldü.

 

Yaşanan ölümlü trafik kazalarının ardından İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye meclis üyesi Koray Eren tarafından gündeme getirilen EDS kurulması Çivril Belediyesi Meclisi tarafından gündeme alındı. Verilen önerge ile Haziran ayı Meclis gündemine alınan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS)’nin kurulması için Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME ile görüşüleceği ve Büyükşehir Belediyesinden yetki alınması kararlaştırıldı.

 

Çevre yolu üzerinde kurulacak sistemin amacının “trafikte disiplini sağlamak” olarak açıklayan Eren, “Çevre yolu üzerinde 2 adet hız koridoru Elektronik Denetim Sistemi (EDS) kurulması halinde en azından şehir içi kısmında aşırı hız ve kazaların önüne geçebiliriz” dedi.

 

Söz konusu EDS uygulamasıyla bilgi veren İYİ Partili Koray Eren “EDS ile Denizli Uşak karayolunun Çivril içinden geçen kısmında sık sık yaşanan kazaların önüne geçilmesi amaçlanıyor” dedi.

 

Ramazan Bayramı öncesinde çevre yolunda meydana gelen iki ayrı kazada, ikisi Üniveriste öğrencisi 3 kişi hayatını kaybetmişti.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇEVRE, YOLUNA, EDS, KURULSUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html