301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 20:52 Bu haber 3910 kez okundu
 
CEZAEVİNİN KAPANMASI POLİTİKMİ?
Çivril Kapalı cezaevinin kapanacağı iddia edildi. Kapatmanın politik olduğunu iddia eden esnaflar dilekçe ile kaymakamlığa başvurdu.
Yaşam Haberi
CEZAEVİNİN KAPANMASI POLİTİKMİ?

60 mahkûm kapasiteli Çivril K-2 tip Kapalı cezaevinin Çürük olduğu gerekçesi ile kapatılacağı, cezaevinde bulunan mahkûmların Kocabaş ve Çal cezaevine nakledileceği belirtildi.

 

Edinilen bilgiye göre yapılan tadilat sırasında deprem dayanıklılık testi yapılan Çivril Cezaevinin Depreme dayanıklı olmadığı için kapatılacağı iddia edildi. Cezaevi duvar ve kolonlarının depreme dayanıklı olmadığı yönünde rapor tutulduğu iddia edilirken güçlendirme yapmanın binanın çok eski olmasından dolayı imkânsız olduğu belirtildi. Cezaevinde bulunan mahkûmların Çal ve Kocabaş cezaevlerine önümüzdeki günlerde nakledileceği ve cezaevinin yıkılacağı belirtildi. Yıkılan cezaevinin yerine yenisin yapılıp yapılmayacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

 

Cezaevinin kapatılmasına esnaflar tepki gösterdi.

 

İlçedeki bazı esnaf ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri cezaevinin kapanmaması için imza toplayarak Çivril Kaymakamlığına dilekçe ile başvurdu.

 

Geçen aylarda Çal cezaevinin kapatılacağı yönünde kamuoyunda haberler çıktığını ama Çal Belediye başkanının girişimleri sonucu kapatılma işinden vazgeçildiğini belirten bazı esnaflar “Çal cezaevi kapatılacak diye haberler çıktı. Çal esnafı ve Belediye başkanı gerekli girişimleri yaparak kapatılma işlemini durdurdu. Ardından Çivril cezaevinin kapatılması ve mahkumların Çal cezaevine nakli gündeme geldi. Bu iş politik bir hamle mi? Çal Cezaevi Çivril Cezaevinden daha küçük ve eski durumda Çal cezaevi kapanmayınca Çivril’i mi feda ettiler” diyerek tepki gösterdiler.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: CEZAEVİNİN, KAPANMASI, POLİTİKMİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html