301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ekim 2018 - Pazar 09:56 Bu haber 2387 kez okundu
 
CHP’DE ADAYLIK HAFTASI
CHP Genel Merkezi'nden CHP örgütüne yerel seçimlerde adaylık süreciyle ilgili genelge gönderildi.
Siyaset Haberi
CHP’DE ADAYLIK HAFTASI

CHP’den aday olmayı düşünenler 1 Ekim ve 19 Ekim tarihleri arasında aday adaylığı başvurusunu yapmaları istendi.

 

İSTİFA TARİHİ: 1 EKİM - 12 EKİM

 

CHP Genel Merkezi'nden örgüte gönderilen genelgede aday adayı olmak isteyen il, ilçe ve belde başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin 1 Ekim - 12 Ekim arası görevlerinden istifa etmeleri istendi. Ayrıca milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve muhtarların adaylık için istifa etmelerinin zorunlu olmadığı ifade edildi.

 

BAŞVURU TARİHİ: 1 EKİM - 19 EKİM

 

Öte yandan CHP’den aday olmayı düşünenlerin de 1 Ekim ve 19 Ekim tarihleri arasında aday adaylığı başvurusunu yapmaları istendi.

 

İSTİFA DİLEKÇELERİ NEREYE BİLDİRİLECEK?

 

İstifa dilekçelerini belde başkanı ve yöneticileri ilçe başkanlığına, ilçe başkanı ve yöneticileri il başkanlığına, il başkanı ve il yöneticileri de ise Genel Merkez'e bildirecek.

 

KİMLERE BAŞVURU YASAĞI VAR?

 

CHP Tüzüğü'ne göre haklarında ihraç ve kınama (1 yıllık süre) cezası verilmiş olanlar ile yasalara göre adaylıklarında engel olanlar ile il/ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevinden istifa etmemiş olanların başvuru yapamayacağı belirtildi.

ÜCRETLER AÇIKLANDI

Aday adaylarının belirlenen başvuru ücretlerine göre ise büyükşehir belediye başkan aday adayları için 10 bin, nüfusu 100 bin ve üzeri il ve ilçe belediye başkanlığı için 7 bin 500, nüfusu 50-100 bin olan il, ilçe ve belde belediye başkanlığı için 5 bin, nüfusu 15-50 bin arasında olan il, ilçe ve belde belediye başkanlığı için 3 bin, nüfusu 15 binin altında olan il, ilçe ve beldeler içinse bin 500 lira olacak. Belediye meclis üyeliği için aday adaylığı başvurularının ücreti ise 3 bin 500 ila 250 lira arasında değişiyor.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: CHP’DE, ADAYLIK, HAFTASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html