Haber Detayı
07 Ağustos 2020 - Cuma 09:49 Bu haber 1292 kez okundu
 
ÇİFTÇİ SOKAKTA BAŞKANLAR DENİZLİ’DE TOPLANDI
Çivril, Çal ve Baklan’lı çiftçiler sulama adaletsizliğinin giderilmesi için Çivril Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı.
Gündem Haberi
ÇİFTÇİ SOKAKTA BAŞKANLAR DENİZLİ’DE TOPLANDI

Işıklı gölünden sulama yapan Çivril, Baklan ve Çallı çiftçiler göldeki suyun bitmesi üzerine mahsullerini sulayamadıkları gerekçesi ile Çivril Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı. CHP Çivril İlçe örgütünün önderliğinde yapılan açıklamaya Çal ve Baklan’dan çiftçiler de destek verdi.

 

Işıklı gölündeki suyun bitme noktasına gelmesiyle mahsullerini sulayamadığını iddia eden çiftçiler Çivril Belediyesi önüne gelerek basın açıklaması yaptı. Çiftçilerin su eylemene CHP Denizli Milletvekili Gülizar Karaca’da destek verdi. Çal ve Baklan’dan çiftçilerin de katıldığı eylemde DSİ’nin su ücretini peşin aldığını iddia eden çiftçiler bazı mahsullerin sulanmadığını ve bu yüzden zarara uğradıklarını belirtti. Özellikle Çal’da mısır ve Ay çekirdeklerinin üçüncü sularının verilmediği iddia eden çiftçiler DSİ’nin sezon başında su vereceğiz diyerek sulama ücretini peşin almasına tepki gösterdiler.

 

ÇİFTÇİLER ÇİVRİL’DE BAŞKANLAR DENİZLİ’DE TOPLANDI

 

Sulama ücreti ve suyun verilmesi ile ilgili olarak çiftçiler Çivril’de toplandığı esnada Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ve Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever Denizli’de DSİ yetkilileri ile toplantı yaptılar.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİFTÇİ, SOKAKTA, BAŞKANLAR, DENİZLİ’DE, TOPLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html