Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 17:27 Bu haber 1444 kez okundu
 
ÇİVRİL’DE 77 MAHALLE AYNI ANDA İLAÇLANDI
Çivril’de 77 mahalle, muhtarlar ve Belediye öncülüğünde aynı anda ilaçlandı.
Yaşam Haberi
ÇİVRİL’DE 77 MAHALLE AYNI ANDA İLAÇLANDI

Korona Virüs ile mücadele kapsamında çalışmalarına ara vermeden devam eden Çivril Belediyesi mahalle muhtarları ile birlikte yaptığı çalışma ile ilçeye bağlı 77 mahallede aynı anda ilaçlama yaptı.

 

Koronavirüs salgınına karşı her türlü tedbiri alan Çivril Belediyesi, vatandaşların ortak kullanım alanlarında ve cadde ile sokaklarda dezenfekte çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında kamusal alanlar ve toplu yaşam alanlarında iki haftadır ilaçlama çalışması yapan Çivril Belediyesi ilçeye bağlı 77 mahallede ilaçlama çalışması yaptı. Çivril Belediyesi önderliğinde mahalle muhtarları vasıtasıyla yapılan ilaçlama çalışmasında Veteriner Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçeye bağlı 77 mahalle muhtarına dezenfekte solüsyonu desteğinde bulundu. Mahalle muhtarlarına dağıtılan solüsyonlar muhtarlar vasıtasıyla traktörlerin arkasına takılan ilaçlama makineleri ile tüm mahallelerde uygulandı.

 

Çalışma ile ilgili olarak Çivril Belediyesinden yapılan bilgilendirmede “ Vatandaşların sağlığı ve huzuru için her türlü önlemi alan Çivril Belediyesi, her mahallede cadde ve sokak dezenfekte çalışmalarına her gün devam ediyor. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde el ele vererek, Çivril Belediyesi Çevre, Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Mahalle muhtarları, aza ve gönüllü hemşerilerle birlikte ilçede bulunan 77 mahallede eş zamanlı olarak aynı anda dezenfeksiyon çalışmasını gerçekleştirdi. Tedbirler kapsamında her gün aralıksız devam eden çalışmaların mahalle mahalle, cadde cadde sürdürüleceği, vatandaşların sağlığı ve huzuru için önlemlerin titizlikle alınmaya devam edilecektir” denildi.  

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL’DE, 77, MAHALLE, AYNI, ANDA, İLAÇLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html