Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 09:07 Bu haber 1219 kez okundu
 
ÇİVRİL'DE BAKANLIK DESTEĞİ İLE MÜZİK SINIFI KURULDU
Çivril’de, Denizli’de ilk olan Müzik sınıfı açıldı.
Eğitim Haberi
ÇİVRİL'DE BAKANLIK DESTEĞİ İLE MÜZİK SINIFI KURULDU

Çivril Emine Özcan Anadolu Lisesinde Müzik Sınıfı açılışı yapıldı. Okul öğretmenlerinden Ayten İlhan’ın girişimleri ile açılan Müzik sınıfının materyal ve donanım desteği Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sağlandı.

 

Çivril Emine Özcan Anadolu Lisesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı destekleri ile oluşturulan Müzik Sınıfı’nın açılışı yapıldı.  Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında oluşturulan sınıfın açılışı Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural ve Milli Eğitim İlçe Müdürü İbrahim Keskin tarafından yapıldı. Açılışa öğrenciler daire müdürleri ve aileler ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Müzik Sınıfı’nın açılış programında konuşan Belediye başkanı Niyazi Vural sınıfın oluşturulmasında emeği geçen öğretmen ve idarecilere teşekkür ederek “Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle ‘Müzikle Başlar Gelişim’ projesi kapsamında, sadece Çivril’de değil Denizli’de ilk olan bir müzik sınıfı oluşturuldu. Bu sınıfı bu aşamaya getiren bu konuda büyük çaba sarf eden başta Okul müdürümüzü ve Ayten İlhan öğretmenimizi ve özellikle öğrencilerimizle birlikte velilerimize kutluyorum, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

 

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Müzik sınıfını gezen Belediye Başkanı Niyazi Vural ve Milli Eğitim Müdürü ile davetliler öğretmen Ayten İlhan liderliğinde şarkı söyledi.

Düzenlenen program öncesi basına bilgi veren okul müdürü Durmuş Ali Çakıroğlu sınıfın Denizli’de ilk ve tek olduğunu belirterek oluşturulmasında emek harcayan Milli Eğitim ilçe Müdürü, öğretmen, okul aile birliği ve belediye başkanına teşekkür etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL'DE, BAKANLIK, DESTEĞİ, İLE, MÜZİK, SINIFI, KURULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html