301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 08:41 Bu haber 1611 kez okundu
 
ÇİVRİL’DEN SİLOPİYE KİTAP KÖPRÜSÜ
Çivril Nevişet Kameroğlu ortaokulu öğrencileri Şırnak’ın Silopi ilçesindeki bir ortaokulu için kitap toplama kampanyası düzenledi.
Eğitim Haberi
ÇİVRİL’DEN SİLOPİYE KİTAP KÖPRÜSÜ

Çivrilli öğrenciler, Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında topladıkları hikâye – roman ve test kitaplarını, Silopi’deki arkadaşlarına yazdıkları mektuplarla birlikte gönderdi.

 

Okul Müdürü Hayati Çalım ve Türkçe öğretmeni Sedat Aydın önderliğinde "Değerleriyle büyüyen bir nesil inşa ediyoruz!" sloganıyla gerçekleşen proje kapsamında okulda eğitim gören 5, 6 ve 7. Sınıf öğrencileri ellerinde bulunan roman ve test kitaplarını toplayarak Şırnak Silopi Cumhuriyet Ortaokuluna gönderdiler. Öğrenciler, kitap kutularının içine Silopi’deki arkadaşları için mektupta bıraktılar.

 

Çalışma ile ilgili olarak okuldan yapılan bilgilendirmede “Nevişet Kameroğlu Ortaokulu olarak "Değerleriyle büyüyen bir nesil inşa ediyoruz!" sloganıyla öğrencilerimizin SORUMLULUK duygularının gelişimine destek olmak, memleketimizin bir başka bölgesinde yürekleri eğitim aşkıyla atan yüzünü görmediğimiz ancak "KARDEŞLERİMİZ" diye hitap ettiğimiz Şırnak ilimize bağlı Silopi ilçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerine, kurmakta oldukları kütüphane için, bir nebze de olsa destek sunmak amacıyla okuma kitabı ve sınavlara hazırlık kitabı toplama kampanyası başlattık. Büyük ilgi gören kampanyamız neticesinde hatırı sayılır miktarda kitabımız toplandı. Ayrıca kampanyayı destekleyen öğrencilerimiz, yazdıkları mektuplarını da bu kitaplarla göndererek hiç tanışmadıkları kardeşleriyle gönül köprüleri kurdular. Buradan Sosyal Sorumluluk Projemize destek sunan herkese teşekkürlerimizi sunuyor, her alanda sorumluluk bilinciyle yetişen bir nesle olan özlemimizi bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Bu okulda iyi şeyler oluyor” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL’DEN, SİLOPİYE, KİTAP, KÖPRÜSÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html