Haber Detayı
23 Ağustos 2017 - Çarşamba 10:30 Bu haber 3699 kez okundu
 
ÇİVRİL’E BİR HASTANE DAHA
Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk Çivril’de yapılması planlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin inşaat alanında incelemelerde bulundu.
Sağlık Haberi
ÇİVRİL’E BİR HASTANE DAHA

Denizli’ye yapılacak sağlık yatırımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin Çivril’e verdiği söz ve talimatlar doğrultusunda Çivril Devlet Hastanesi’nin yanında bulunan eski hastanenin alanına Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılacak. Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk proje mühendisleriyle birlikte merkezin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı incelemelerde Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk’e eşlik etti.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin ilçeye vermiş olduğu söz ve talimatlar doğrultusunda eski hastane alanında Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılması için çalışmalara başladıklarını ve proje mühendisleriyle birlikte alanda incelemelerde bulunduklarını söyledi. Öztürk : “Bu sene açılan Çivril Devlet Hastanesi acil servisi, ameliyathanesi, evde sağlık birimi, fizik tedavi ünitesi, röntgen, ultrason, mamografi, tomografi gibi görüntüleme cihazları ve 6 yataklı erişkin yoğun bakım ünitesiyle birlikte Çivril ve bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Tabi her zaman söylediğimiz gibi sağlıkta her zaman en iyiyi yakalamak ilde bulunan hizmetleri ilçeye götürmek adına canla başla çalışıyoruz. Şimdi de Çivril Devlet Hastanesi’nin eski binasının olduğu alanda Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapacağız. Yine Diyaliz Merkezi de burada olacak. Bugün de bina alanımızda Sağlık Müdürümüz ve Belediye Başkanımızla incelemelerde bulunduk. Sağlıkta her zaman bizden desteklerini esirgemeyen Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye tüm Denizli ve bölge halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Çivril’e şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Öztürk Çivril’de Hekimlerle de Bir araya Geldi

 

Yapılan incelemeden sonra Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk Çivril’de hekimlerle de bir toplantı gerçekleştirdi. Sağlık Bakanlığı’nın Sağlıkta Dönüşüm kapsamında büyük önem verdiği Dijital (Kağıtsız) hastane modelinden bahseden Öztürk Dijital Hastane Modeline geçilmesiyle hastanelerde zaman kaybının önleneceğini ve hasta güvenliğinin en üst seviyeye çıkacağına dikkat çekti. Konuşmasından sonra Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk hekimlerin istek ve önerilerini dinledi ve projeler üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL’E, BİR, HASTANE, DAHA, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html