Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 17:49 Bu haber 1028 kez okundu
 
ÇİVRİL’İN KÜLTÜR DÜNYASINA RENK KATACAK
Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural restorasyonu tamamlanan Mavi Konak’ta basın mensupları ile bir araya gelerek gündem değerlendirmesinde bulundu.
Gündem Haberi
ÇİVRİL’İN KÜLTÜR DÜNYASINA RENK KATACAK

Belediye başkanı Niyazi Vural Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edildikten sonra Çivril Belediyesine devredilen Mavi Konak’ın Çivril’in kültür dünyasına renk katacağına inandıklarını ifade ederek “Mavi Konak yaşayan bir mekan olarak hizmet verecek. Çivril’in kültür dünyasına büyük katkı sağlayacağına inandığımız Konak ziyaret etmek isteyenlerin ve küçük çaplı organizasyonların merkezi olacak” dedi.

 

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural basın mensupları ile bir araya gelerek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Toplantıda Çivril için herkesin yapacak şeyleri olduğunun altını çizen başkan Vural “yaşadığımız kenti el birliği ile daha güzel konuma getirmeliyiz. Çivril hepimizin hepimizi bu şehre vereceği bir şeyler var omuz omuza Çivril’i daha güzel daha yaşanabilir hale getirmeliyiz” dedi. Mavi Konak’ta yapılan toplantıda Çivril Belediyesi olarak Mavi Konak’ı aktif kullanacaklarını ve Konağın kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapacağının altını çizen başkan Vural “eski Hükümet konağı ve Mavi Konak yaptığımız düzenlemeler ile yeniden hayat buldu. Eski hükümet konağını etnografya müzesi gibi değerlendirmeyi Mavi Konak’ı da daha çok kültürel faaliyetlerde kullanmayı ve halkımızın hizmetine sunmayı düşünüyoruz. Her iki yer içinde birçok vatandaşımız elindeki eski materyalleri tutanak ile bizlere teslim ederek buralarda kullanılması ve sergilenmesine yardımcı oldu. Çivril’ ait eski fotoğraf ve eşyaları Kültür Müdürlüğümüz aracılığıyla buralarda sergiliyoruz” dedi.

 

Başkan Niyazi Vural, Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Mavi Konak’ta düzenlenen toplantıda Çivril’de yapımı ve çalışmaları devam eden TOKİ ikinci etap, Çivril Dinar yolu ve Doğalgaz çalışmaları hakkında bilgiler verdi.  

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL’İN, KÜLTÜR, DÜNYASINA, RENK, KATACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html