Haber Detayı
18 Ağustos 2016 - Perşembe 15:13 Bu haber 6107 kez okundu
 
ÇİVRİL’İN VİZYONU OLACAK
Çivril’de Ocak ayında İlçe Belediyesi tarafından TCDD’den 1 milyon 253bin liraya satın alınan Çivril Tren Garı’ndaki 54 bin metrekarelik alan için imar planı değişikliği Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylandı.
Gündem Haberi
ÇİVRİL’İN VİZYONU OLACAK

Denizli’nin Çivril ilçesinde 1892 yılında İngilizler tarafından yapılan ve TCDD tarafından 1988 yılında sefere kapatılan Aşağı Mahalle'deki 54 bin metrekare arsa ve üzerindeki 7 ayrı taş bina, Çivril İlçe Belediyesi tarafından Ocak ayında 1 milyon 253 bin liraya satın alındı. Satın almanın ardından geçen ay İlçe Belediye Başkanı Gürcan Güven, eski olan belediye binasının yerine tarihi binaların bir kısmını yeni hizmet binası olarak planlandığını açıkladı. İlçe belediye meclisine gelen karar CHP’li üyelerin sert eleştirisi altında kabul edildi. İlçede tartışmalara neden olan karar Çarşamba günü yapılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin 4.oturumunda gündeme geldi. Başkan Vekili Ali Değirmenci başkanlığında yapılan oturumda yeni hizmet binası oy birliği ile kabul edildi.

ÇİVRİL’İN VİZYONU OLACAK

Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, "Geçen yıllarda imara açılarak konut alanı yapılması planlanan TCDD arsalarını, üzerindeki taşınmazlarla birlikte satın aldık. Burası Çivril'in vizyonu olacak. Burayı ilçenin en gözde alanı yapacağız. Çivril ilçe merkezinde bulunan parklarımız ve şu anki belediye hizmet binamız ihtiyaçlara cevap veremez durumda. 54 bin metrekarelik bu alanda bulunan eski itfaiye binasının bulunduğu yere belediye hizmet binası yapmayı planlıyoruz. Arsa içinde bulunan 7 tarihi taş binayı da aslına uygun şekilde restore ettikten sonra kültürel faaliyetlerin yapılabileceği sosyal alanlar olarak hizmete sunacağız. Alanda yapacağımız düzenleme ve planlama ile park alanları ve kafe tarzı yerler oluşturacağız” dedi.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL’İN, VİZYONU, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html