301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 20:00 Bu haber 3577 kez okundu
 
ÇİVRİL ŞEHİT HİLMİ ÖZ DH, TÜRKİYE'NİN İLK 50 HASTANESİ ARASINA GİRDİ
Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nden görevlendirilen ekip tarafından 12-13 Kasım 2018 tarihinde yapılan ön inceleme ve değerlendirmenin ardından Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi, “Anne Dostu Hastane” tescili almaya hak kazandı. Denizli’de ikinci hastane olurken, Türkiye’de de ilk 50 hastane arasına girdi.
Sağlık Haberi
ÇİVRİL ŞEHİT HİLMİ ÖZ DH, TÜRKİYE'NİN İLK 50 HASTANESİ ARASINA GİRDİ

Denizli’deki kamu hastaneleri sağlık alanındaki hizmet ve başarılarıyla Türkiye geneli dikkat çekmeye devam ediyor. Geçen yıl “Anne Dostu Hastane” tescili alan Acıpayam Devlet Hastanesi’nin ardından şimdi de Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nden görevlendirilen ekibin yerinde değerlendirmesi sonucu “Anne Dostu Hastane” tescili almaya hak kazandı. Türkiye’de bu ünvanı hak eden ilk 50 hastane arasına girdi, Denizli’de de ikinci hastane oldu ve büyük bir başarıya imza attı. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığınca yürütülen, "Anne Dostu Hastane Programı" kapsamında Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi'nde anne ve anne adayları için tek kişilik doğum üniteleri ile uygun bir refakatçi ile kendilerini rahat, ev ortamında hissedebilmeleri, hareket özgürlüğü sağlayabilmelerine yönelik alanlar oluşturuldu.

 

Çivril Şehit Hilmi Öz DH, Denizli’nin İkinci “Anne Dostu Hastanesi” Oldu

 

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi’nin bu ünvanı hak etmesinin mutluluk ve gururunu yaşadıklarını söyledi ve şöyle konuştu: “Anne Dostu Hastane Projesi, Sağlık Bakanlığımız tarafından anne adaylarını normal doğuma teşvik etmek ve hastanelerin güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen önemli bir projedir. Anne, bebek ve aile dostu modelde, mahremiyete dayalı tek kişilik doğum ünitelerinin (SDL/sancı, doğum, lohusa odası) oluşturulması esas alınarak, normal doğumu özendirmek, müdahale oranlarını azaltmak hedefleniyor. Türkiye’de çok az sayıda hastanenin hak ettiği “Anne Dostu Hastane” unvanının ikincisini Denizli’ye kazandırdık. Denizli’ye yakışan böylesine önemli bir unvanı almaya hak kazanmak son derece önemlidir fakat asıl önemli olan anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarımıza güvenli, kaliteli doğum hizmeti sağlayabilmek olacaktır. Güvenli ve kaliteli gebelik izlemi ve doğum hizmeti almak bütün anne adaylarının en temel hakkıdır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL, ŞEHİT, HİLMİ, ÖZ, DH,, TÜRKİYE'NİN, İLK, 50, HASTANESİ, ARASINA, GİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html