Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 08:23 Bu haber 4975 kez okundu
 
ÇİVRİL TAPU DAİRESİNDE İŞKENCE
Çivril Tapu ve Kadastro Müdürlüğünde yaşananlar, vatandaşları isyan ettirdi.
Yaşam Haberi
ÇİVRİL TAPU DAİRESİNDE İŞKENCE

Mesai başlar başlamaz daireye gelen vatandaşlar, sıra numarası alabilmek ve işlem yaptırabilmek için saatlerce bekliyor vatandaşlar en basit işlemler için bile günlerce beklemek zorunda kalıyor.

 

Çivril’de tapu çilesi yaşanıyor. Vatandaşlar sabah mesai başlar başlamaz daireye gelerek saatlerce işlem yaptırabilmek için bekliyor. Sabahtan randevu ve işlem sırası alan, sıraya giren vatandaşlar öğleden sonra da işlemlerini yaptırmak için saatlerce koridorlarda bekliyor. İşlem yaptırmak için bekleyen vatandaşlar, yaşadıkları mağduriyet ile ilgili olarak memurların “şikâyetinizi Ankara’ya anlatın” dediklerini iddia ederek yetkililerin soruna çözüm bulmasını istiyor.

 

En basit işlemlerin bile günlerce sürdüğünü ve beklemek zorunda kaldıklarını belirten öfkeli bir vatandaş, müdür ve bazı memurların elden iş takip ettiğini yığılma ve uzun süre beklemenin bundan kaynaklandığını iddia ederek “müdür, odasında bazı dosyalarla özel ilgileniyor. Memurları bu dosyalara yönlendiriyor dolayısıyla vatandaşın işi bekliyor. Basit bir ipotek kaldırma işi için bile günlerce bekleyenler oluyor. Sorduğumuzda sistem yok diyorlar. Bazıları alay eder gibi Ankara’ya şikâyet edin diyor.  Burada saatlerini günlerini harcayanlara yazık, hasta olan var yaşlı olan var” diyerek tepki gösterdi.

 

Çivril tapu Müdürlüğünde geçen aylarda yaşanan bir şikâyet sonrası soruşturma başlatılmış, soruşturma devam ederken Tapu müdürü yıllık izine ayrılmıştı.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL, TAPU, DAİRESİNDE, İŞKENCE,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html