Haber Detayı
04 Ağustos 2020 - Salı 18:27 Bu haber 946 kez okundu
 
ÇİVRİL THK BİNASININ İCRADAN SATILMASI UTANÇ VERİCİ
İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk icradan Satılan Çivril THK binasını gündeme taşıdı.
Siyaset Haberi
ÇİVRİL THK BİNASININ İCRADAN SATILMASI UTANÇ VERİCİ

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, THK’nın Çivril’deki binasının borçlar nedeniyle satışının utanç verici olduğunu söyledi. Öztürk, THK ile ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.

 

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Türk Hava Kurumu (THK)’nın Denizli Çivril’de bulunan binasının icradan satışını utanç verici olduğunu söyledi. Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsünde bulunun Türk Hava Kurumu’nun halen uhdesinde bulunan gayrimenkullerin ve yangın söndürme uçaklarının değerlerini, kurumun toplam borcunu, Çivril’de icradan satışa çıkan binadan ne kadar gelir elde edildiğini, kurumdan bu yıl ve geçtiğimiz son 10 yılda kaç kişinin eğitim aldığının yıllara göre dağılımını soran Öztürk, yangın söndürme uçaklarına da ayrıca değindi.

 

2001-2002 yıllarında Türk Havacılık Sanayini destekleme faaliyetleri kapsamında TUSAŞ, TEİ , TAİ gibi kuruluşlarla İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı için THK’nın ne kadar katkı sağladığını soran Öztürk, 2002 yılında hiç bir kurum ya da kuruluştan destek almadan 5 adet yangın söndürme uçağı alan THK’nın yıllar içinde icradan gayrimenkul satan bir hale gelmesinin nedenlerini, gelir ve gayrimenkullerdeki azalışın sebeplerinin açıklanmasını istedi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİL, THK, BİNASININ, İCRADAN, SATILMASI, UTANÇ, VERİCİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html