Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 11:52 Bu haber 1665 kez okundu
 
ÇİVRİLLİ GENÇ YAZAR, 14 YAŞINDA İLK KİTABINI YAYINLADI
Çivril’de yaşayan ortaokul öğrencisi Ahmet Enes Kubur (14) yazdığı ‘Ebedi Sevgimiz’ kitabını yayımladı.
Eğitim Haberi
ÇİVRİLLİ GENÇ YAZAR, 14 YAŞINDA İLK KİTABINI YAYINLADI

30 ağustos Ortaokulu 8’ci sınıf öğrencisi Ahmet Enes Kubur iki yılda tamamladığı ilk kitabı Ebedi Sevgimiz kitabını yayımladı. Kitap yazdığı süreçte LGS’na da hazırlanan küçük yazar ikinci kitabının hazırlıklarına başladığını belirtti.

 

Genç bir kız ile bir erkeğin kesişen hayatları ile ilgili, sevgi dolu bir kitap yazdığını belirten Ahmet Enes kitabın devamı olan ikinci hikâyeye başladığını ifade ederek “ ilk kitapta Babasının iflasından önce çok zengin ve her istediğini alan, ama şimdi fazla maddi durumları olmadığı için istediğini alamayan, sevecen, saygılı ve bir o kadar da arkadaş canlısı olan Azra ile hayatı doyasıya yaşayan, herkese enerji saçan, yaşamında küçük talihsizlikler olan ve birini sevdiğinde ona sıkıca bağlanan Savaş’ın  hikâyesini yazdım. İkinci kitabım hem bunun devamı olacak hem de farklı detaylar. İlk kitabımı yazdıktan sonra yayım kısmında çok zorlandım ama sonra bir yayın evi ile anlaşarak 1000 adet bastırdım. Kitabım mağaza ve internet üzerinden satışa çıktı. En kısa zamanda ikinci kitabımı tamamlamak istiyorum” dedi.

 

Kitap yazdığı süreçte LGS’na hazırlandığını da belirten Ahmet Enes Kubur “LGS hazırlanırken dinlenmek için kitabımı yazdım. Ne sınavı ne de derslerimi ihmal ettim. Hedefim Psikolog olmak ve kitap yazmak” dedi.

 

Oğlunun başarısından gurur duyduğunu ifade eden anne Aslı Kubur; “Oğlum küçük yaşta kitap yazmaya başladı. Geçen yıl yazımını tamamladığı kitabı bu yıl basıma girdi. Bu çok gurur verici bir duygu, çok mutluyum” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Bülent Çakır
Etiketler: ÇİVRİLLİ, GENÇ, YAZAR,, 14, YAŞINDA, İLK, KİTABINI, YAYINLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html