Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 22:30 Bu haber 633 kez okundu
 
CUMA NAMAZI İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
Çivril’de Koronavirüs nedeniyle kapalı olan camilerde, normalleşme süreci ile yarın kılınacak ilk Cuma namazı için temizlik çalışmaları tamamlandı.
Yaşam Haberi
CUMA NAMAZI İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Çivril’de İl Müftülüğü tarafından belirlenen namaz kılma yerlerinde temizlik ve dezenfekte işlemleri tamamlandı. Çalışmalar ile ilgili olarak Çivril Belediyesinden yapılan açıklamada “İl Müftülüğü tarafından belirlenen Namaz kılma yeri ve camilerde temizlik çalışmaları tamamlandı” denildi.

 

Uzun bir aradan sonra normalleşme süreci ile açılacak olan Cami, pazar yeri ve okul bahçesi gibi yerlerde Çivril Belediyesi ekipleri hummalı bir çalışma başlattı. İlçe merkezi ve mahallerde belirlenen 66 nokta Cuma namazı için hazır hale getirildi. Çalışma ile ilgili olarak bilgilendirme yapan Belediye Başkanı Niyazi Vural kılınacak Cuma namazında sosyal mesafe ve maske konusunda duyarlı olunmasını isteyerek  "29 Mayıs tarihinde cuma namazı kılınacak olan yerlerde dezenfekte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca düzenli olarak ilçemizde hem temizlik hem dezenfekte hem de tedbir anlamında diğer çalışmaları da aralıksız sürdürüyoruz. Öncelikle bu süreçte büyük hassasiyet gösteren tüm hemşerilerime yürekten teşekkür ediyor,  maske sosyal mesafe kuralları konusunda çok hassas olmalarını rica ediyorum" dedi.

 

Çivril’de 29 Mayıs’ta kılınacak Cuma Namazı için ilçe merkezinde Pazar yeri, İmam Hatip Lisesi camii, Rasime Kameroğlu Camii, Şehit Kağan Kandemir Camii, Yeşil Çivril Sanayi Camii belirlendi.

 

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: CUMA, NAMAZI, İÇİN, HAZIRLIKLAR, TAMAMLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html