301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 09:32 Bu haber 1873 kez okundu
 
DENİZLİ’DE İLK OLACAK
Çivril’de kurulacak Kız Güreş Takımı Denizli’de ilk olma özelliği taşıyacak.
Spor Haberi
DENİZLİ’DE İLK OLACAK

Çivril Özdemirci Orta Okulu öğrencileri arasından seçilen yetenekli kız öğrencilerden kurulacak güreş takımı Denizli’de tek olacak. Kurulacak Kız Güreş takımının okulda güreşe yeteneği olan kız öğrenciler arasından seçileceği ifade edildi.

 

Cumhuriyet Bayramı haftası kutlamaları nedeniyle Çivril İlçe Spor Müdürlüğü ve Çivril Belediyesi tarafından düzenlenen spor müsabakalarına katılan öğrencilerin spora eğilimli olmalarından sonra yetenek çalışması başlatan Okul müdürü Özgür Kayaoğlu okulda eğitim gören 35 kız öğrenciden atletizm ve güreşe yeteneği olanları düzenlenen müsabakalarda yarıştırdı.

 

İlçe genelinde yapılan Atletizm yarışlarında elde edilen başarıdan sonra öğrencileri teşvik eden müdür Kayaoğlu kız öğrencileri güreş müsabakalarına soktu. Denizli’den gelen milli sporcu ve antrenörlerin de izlediği maçlarda, okulda eğitim gören 35 kız öğrencinin güreşe yetenekli olduğu ve en az 12 öğrencinin güreş sporuna başlaması gerektiği belirtildi.

 

Yaptığı Sosyal projeler ile Tanınıyor

 

Özdemirci Ortaokuluna atanmadan önce görev yaptığı Muğla Köyceğiz’de kız öğrencilerden kurduğu Jetgiller Kız futbol takımı ile gündem olan müdür Özgür Kayaoğlu Özdemircili kız öğrencilerin spora olan yeteneklerinin değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Spora ve eğitime yönlendirilen her kız öğrencinin ülkenin geleceği adına bir kazanç olduğuna dikkat çeken Özgür Kayaoğlu “kırsal bölgelerde kızların eğitim hayatının devam etmesi ve sosyal hayata dahil edilmesi için eğitimlerini devam etmesi gerekiyor. Bunun için öğrencilerin yeteneklerinin erken dönemlerde keşfedilmesi ve ona göre yönlendirilmeleri gerek. Biz Özdemirci’de başlattığımız çalışma ile okumak isteyenleri okumaya, spora yetenekli olanları spora yönlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

 

Özdemirci Güreşci Merkezi olabilir

 

Belediye ve İlçe Spor müdürlüğü tarafından düzenlenen spor müsabakalarında ortaokullar düzeyinde Özdemircili kız öğrencilerin spora yetenekli olduklarının ortaya çıktığını ifade eden müdür Kayaoğlu “ilçe spor müdürlüğümüz tarafından düzenlenen müsabakalarda okulumuzdan iki kız öğrenci atletizmde dereceye girdi. Kızlar arasında yapılan güreş müsabakalarında da okulumuz öğrencilerinin güreşe yetenekli olduğu, Denizli’den gelen antrenörler tarafından gözlemlendi ve çocukların güreşe yönlendirilmesi gerektiği, Çivril’de kız güreş takımı kurulması gerektiği belirtildi. Yapılacak çalışma ile Özdemirci mahallemiz güreşçi merkezi olabilir. Bu mahallemizin çocukları spora, özellikle güreşe çok yetenekli” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Bülent Çakır
Etiketler: DENİZLİ’DE, İLK, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html