Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 19:06 Bu haber 2802 kez okundu
 
DESTEK İÇİN BAŞLADI KÖY KAHVESİNİN SAHİBİ OLDU.
Çivril’de köy kahvesini çalıştıran eşine yardımcı olmak isteyen 3 çocuk annesi Bahar Özel 4 ay sonra kahveyi tek başına çalıştırmaya başladı.
Yaşam Haberi
DESTEK İÇİN BAŞLADI KÖY KAHVESİNİN SAHİBİ OLDU.

Çivril’in Sundurlu mahallesinde yaşayan Bahar Özel (30) köy kahvesini tek başına çalıştırıyor. 3 çocuk annesi kadın ilk zamanlar zorlansa da hem işe hem de erkek ağırlıklı bir ortama alıştığını söyledi.

 

10 yıl önce Sundurlu mahallesinde yaşayan Mehmet Özel ile evlenen ve köye yerleşen Bahar Özel köy kahvesinin çalıştıran kocasına yardım etmek için başladığı kahvecilikte patron oldu. Aile bütçesine katkı sağlamak ve kocasının iş yoğunluğunu hafifletmek için kahvehanede çay dağıtmaya başladığını belirten Bahar Özel “tüm kadınlar kendi ayakları üzerinde durmalı. Kimsenin eline bakmamalı. Bende öyle yaptım” dedi.

 

Dört ay önce kahvehaneyi tek başına çalıştırmaya başlayan Bahar Özel ilk günlerde çok zorlanmasına rağmen iş yoğunluğuna alıştığını belirterek “ilk zamanlar zorlandım eşimde ilk zamanlar istemedi ama zamanla oda bende alıştım. Şimdi tek başıma çalıştırıyorum eşimde diğer işlerimizi yapıyor” dedi. Üç çocuğuna kahvehanede baktığını da belirten Bahar Özel “bir oğlum iki kızım üç çocuğum var oğlum gündüz okulda okuldan sonra kahveye geliyor kızlarım çoğu zaman yanımda ama genelde kayınvalidemde oluyorlar. Çocuklarda alıştı” dedi.

 

Müşterilerin ilk zamanlar bayan kahveciyi yadırgadığını söyleyen Özel “ilk zamanlar müşteriler tedirgin oldu ama hemen attılar. Şimdi herkes alıştı. Konuşmalar değişti hitaplar değişti herkes hayatından memnun” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Bülent Çakır
Etiketler: DESTEK, İÇİN, BAŞLADI, KÖY, KAHVESİNİN, SAHİBİ, OLDU.,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html