301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 10:37 Bu haber 3790 kez okundu
 
DEVLET HASTANESİ SERTİFİKASINI ALDI
1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığınca yürütülen “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” kapsamında ‘Bebek Dostu Unvanı’ almayı hak kazanan Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesine düzenlenen törenle sertifika verildi.
Sağlık Haberi
DEVLET HASTANESİ SERTİFİKASINI ALDI

Denizli Devlet Hastanesi’ne bağlı Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği toplantı salonunda düzenlenen programda; İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda ‘Bebek Dostu Ünvanı’na sahip olmuş 1 üniversite, 9 kamu ve 2 özel hastaneye olmak üzere toplamda 12 hastane yetkilisine sertifikalarını teslim etti. Düzenlenen törende Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi adına Başhekim Ebru Aydınlık sertifika aldı.

 

Sağlık Bakanlığı’nca 1991 yılından beri UNICEF işbirliğinde Anne Sütünün teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı yürütülmektedir. Program kapsamında "bebeklerin doğumdan hemen sonra emzirmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaşına kadar devam etmesi amaçlanıyor. Eğitim alan ve hastanelerinde doğru anne sütü uygulamalarını yerleştiren hastaneler ziyaret edilerek, uluslararası düzeyde hazırlanmış standart bir form çerçevesinde değerlendirilmekte ve başarılı uygulamalar yapan hastaneler "Anne Sütü Komitesi " kararı ile "Bebek Dostu Hastane" olarak belgelendiriliyor.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: DEVLET, HASTANESİ, SERTİFİKASINI, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html