Haber Detayı
25 Ağustos 2017 - Cuma 20:58 Bu haber 2595 kez okundu
 
DEVLET HASTANESİNE YENİ HEKİM KADROSU AÇILDI.
Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı, Çivril Devlet hastanesine Sağlık Bakanlığı tarafından yeni hekim kadrosu açıldı.
Sağlık Haberi
DEVLET HASTANESİNE YENİ HEKİM KADROSU AÇILDI.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimize bağlı Çivril Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum branşında hekim kadro sayısı  1’den 2’ye yükseltildi.

 

Yeni Hekim Kadrolarıyla Daha da Güçlenecek

 

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk ilçe hastanelerin hekim kadrolarının güçlendirilmesinin en az merkezde bulunan hastaneler kadar önemli olduğuna değindi. Öztürk; “Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak il merkezinde verdiğimiz sağlık hizmetlerini ilçelerde bulunan hastanelere de taşımak için canla başla çalışıyoruz. İlçe hastanelerimizi gerek fiziki gerekse tıbbi anlamda devamlı geliştirmeye çalışıyoruz. Tabi hekim kadrosu açısından da hastanelerimizi güçlendirerek ilçede yaşayan vatandaşlarımızın merkeze gelmesine gerek kalmadan her türlü sağlık imkânından yararlanmasını istiyoruz. Bu bağlamda Sağlık Bakanlığımız tarafından özellikle ilçe hastanelerimiz için talep etmiş olduğumuz hekim kadroları oluşturuldu. Bu kapsamda Çivril gibi ilçelerimizde arttırılan hekim kadrolarının gelmesiyle birlikte vatandaşlarımıza daha kaliteli ve hızlı sağlık hizmeti vereceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: Bülent Çakır
Etiketler: DEVLET, HASTANESİNE, YENİ, HEKİM, KADROSU, AÇILDI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html