301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 21:32 Bu haber 1877 kez okundu
 
DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI
Denizli Diyanet-Sen İl Başkanlığı ve Çivril İlçe Müftülüğü tarafından, Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında din görevlilerine yönelik geleneksel hale getirilen Camiler ve Din Görevlileri Haftası Konferansı ve yemek etkinliği düzenlendi.
Gündem Haberi
DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI

Pamukkale Üniversitesi İslam Tarihi Öğretim Görevlisi DR. Gencal Şenyayla’nın konuşmacı olarak katıldığı konferans Vali recep Yazıcıoğlu konferansa salonunda düzenlendi. Konferansa Çivril’de görev yapan din görevlilerin yanı sıra emekli olan imam ve müezzinler ile Denizli Diyanet-Sen İl Başkanı Mustafa Şimşek, Çivril İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan, Sarayköy Müftüsü Ahmet Dilek, Çal Müftü Vekili Nurullah Danış, Bekilli Müftü Vekili Harun Özkul katıldı.

 

Çivril İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan, din görevlilerinin hatırlanmasının motive açısından gerekli olduğunu ve bu tür kaynaşmaların ayrışmaya değil birlik olmaya vesile olması gerektiğini bildirdi. Denizli Diyanet-Sen İl Başkanı da, "Her yıl geleneksel hale getirdiğiniz Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında biz de bu anlamlı hafta içinde böyle bir etkinlikle sizlerle beraber olmayı istedik. Sizlerin samimi gayretleri bizleri de görev anlamında teşvik etmektedir. Din görevlilerimizi bu gün içinde bir nebze de olsa onurlandırmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenleyelim istedik. Din görevlilerimiz aydınlatıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla önemli bir görev üstlenmişlerdir" dedi.

 

Konferansın bitiminde hafta münasebetiyle din görevlileri ve emekli cami imamları geleneksel hale getirilen yemekte bir araya geldi.

 

Konuşmaların ardından verilen yemek ve ikramlarla etkinlik sona erdi.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: DİN, GÖREVLİLERİ, HAFTASI, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html