Haber Detayı
31 Ağustos 2020 - Pazartesi 21:02 Bu haber 1966 kez okundu
 
DSİ MÜHENDİSLERİ: ENDİŞELENECEK BİR ŞEY YOK
Çivril’de meydana gelen obrukla ilgili olarak Belediye başkanı ve DSİ Jeoloji mühendisleri olay yerine giderek inlemelerde bulundu.
Yaşam Haberi
DSİ MÜHENDİSLERİ: ENDİŞELENECEK BİR ŞEY YOK

Çivril’in Yakacık mahallesinde oluşan obruk ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye başkanı Niyazi Vural “yapılan incelemelerde oluşan obruğun tehlike arz etmediği belirlendi” dedi.

 

Hafta sonu Çivril’in Yakacık Mahallesi kırsalında bir ay çekirdeği tarlasında meydana gelen obruk ile ilgili olarak tarlada inceleme yapan DSİ Jeoloji mühendisleri meydana gelen çökmenin yer altı sularından değil arazi yapısıyla ilgili olduğunu açıkladı. Olayın meydana gelmesinin ardından DSİ ile iletişeme geçen Çivril Belediye başkanı Niyazi Vural DSİ jeoloji mühendisleri ile birlikte Yakacık mahallesine giderek obruk oluşan tarla ve bölgede inceleme yaptı. Jeoloji mühendisleri yaptıkları inceleme sonunda meydana gelen çöküntünün yer altı suları ile ilgili olamadığını belirterek tedirgin olacak bir durum yok diyerek bilgi verdiler. Çöküntü alanında yapılan incelemenin ardından mühendisler ile birlikte Yakacık köy konağına giden başkan Niyazi Vural burada mahalle sakinleri ile bir araya gelerek açıklama ve bilgilendirmede bulundu.

 

Konuyla ilgili olarak sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından da duyuru yapan başkan Vural “Yakacık mahallemizde oluşan obruk ve civarında DSİ  jeoloji mühendisleri ve belediyemiz mühendisleri ile birlikte incelemelerde bulunduk. Yapılan incelemeler sonucunda oluşan obruğun herhangi bir tehlike arz etmediğini, hemşerilerimize bildirdik” ifadelerine yer verdi.

 

Tarlada oluşan obruğun Belediyenin de destekleri ile kapatılacağı belirtildi.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: DSİ, MÜHENDİSLERİ:, ENDİŞELENECEK, BİR, ŞEY, YOK,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DSİ MÜHENDİSLERİ: ENDİŞELENECEK BİR ŞEY YOK
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html