301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 09:10 Bu haber 1540 kez okundu
 
DURAKTA MATEMATİK PROJESİ ÇİVRİL'DE
Çivrilli öğrenciler minibüs beklerken matematik öğrenecek.
Eğitim Haberi
DURAKTA MATEMATİK PROJESİ ÇİVRİL'DE

Okulların açılmasına iki gün kala Çivril’de hayata geçirilen proje ile öğrenciler matematik ve bazı formülleri durakta da öğrenecek.

 

81 il ve ilçelerinde uygulanması planlanan, milli eğitim bakanlığı etwinnig sertifikalı "Durakta Matematik" projesi Çivril'de uygulanmaya başlandı. Türkiye’de ilk olarak Osmaniye Karacaoğlan Ortaokulu Matematik öğretmeni Mukaddes Karip tarafından geliştirilen proje ile öğrencilerin matematiğe karşı olan olumsuz düşünce ve algıları yok edilmeye çalışılacak.

 

Çivril’de ilçe merkezinde bulunan 30 otobüs durağında hayata geçirilen projenin başlangıcı Belediye başkanı Niyazi Vural,  belediye başkan yardımcısı Latif Selçuk, Millî eğitim ilçe müdürü Mehmet Özcan, şube müdürü Ali Cirit ve proje ilçe sorumlusu Işıklı ilkokulu öğretmeni Emre Gaka'nın katılımı başladı.

 

Proje ile ilgili olarak bilgi veren projenin Çivril sorumlusu Emre Gaka " Bu proje ile eğitimin dört duvar arasından ibaret olmadığını ve bir farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Projeye destek veren başta projenin mimarı Mukaddes Karip hocama ve bu projenin Çivril ilçemiz ile buluşmasını sağlayan sayın belediye başkanımız Niyazi Vural'a, belediye başkan yardımcımız Latif Selçuk'a, ilçe millî eğitim müdürümüz Mehmet Özcan'a ve Işıklı ilkokulu müdürü İbrahim Mihmak hocama teşekkür ediyorum. Projenin tüm Çivril'e hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

Projede matematik konularından oluşan eğlenceli afişler ile 7'den 70'e tüm vatandaşlara matematik sevgisi aşılamak, matematiğe olan ön yargıları yıkmak ve görsel öğrenmeyi desteklemek amaçlanıyor.

Kaynak: (Bülent Çakır) - Bülent Çakır Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: DURAKTA, MATEMATİK, PROJESİ, ÇİVRİL'DE,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html