301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Eylül 2018 - Çarşamba 22:54 Bu haber 4068 kez okundu
 
EMİRHİSAR'IN BOZUK YOL KABUSU BİTMİYOR
Emirhisar'ın bozuk yol çilesi hala sürüyor. alt yapı çalışmalarının bitmesine rağmen yolları düzelmeyen Emirhisar'da vatandaş kendi sorununa kendisi çözüm getiriyor.
Yaşam Haberi
EMİRHİSAR'IN BOZUK YOL KABUSU BİTMİYOR

Haydan ve Emirhisar mahallelerinde alt yapı çalışması nedeniyle kazılan yolların hala yapılmamış olması vatandaşı isyan ettirdi.

 

Haydan, Emirhisar, Tuğlu, Bucak, Karamanlı mahallelerinin ulaşımını da sağlayan yolun mayın tarlasını andıran şekilde durması, yaz aylarında toz sıkıntısı yaşanmasında neden oluyor.  Bozuk yolda oluşan toz yüzünden bütün yaz boyunca evlerinin penceresini açamadıklarını belirten mahalle sakinleri tozu önlemek için yolu kendi imkânları günde beş – altı defa suladıklarını belirtiyorlar.

 

Çivril Belediye başkanına yolun greyder ile düzlenmesi konusunda en az iki kez talepte bulunduklarını belirten mahalle sakinleri “biz mahalleyi Çivril’e bağlayan ana yolun bir an önce yapılmasını tozdan ve çukurlardan kurtulmak istediğimizi başkana ilettik. Ama o bizimle dalga geçer gibi arazi yollarını asfalt yaptı. Biz araziye giden yolu değil ilçeye giden yolu yapılsın istiyoruz” dediler.

 

Haydan Emirhisar, Tuğlu, Karamanlı ve Bucak mahallelerinde yaşayan yaklaşık 8 bin kişinin Çivril ile bağlantısını sağlayan yol okulların ve elma sezonunun açılması ile günlük yüzlerce okul ve işçi servisine de hizmet veriyor.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber Editör: Bülent Çakır
Etiketler: EMİRHİSAR'IN, BOZUK, YOL, KABUSU, BİTMİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı googlef2de222c4589ca27.html